RU

ВООЗ схвалила екстрене застосування вакцини Johnson & Johnson: що про неї відомо

12.03.2021, 21:13
ВООЗ схвалила екстрене застосування вакцини Johnson & Johnson: що про неї відомо - Фото
Вакцина Johnson & Johnson проти коронавірусу

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) внесла вакцину проти COVID-19, розроблену компанією Johnson & Johnson, у перелік препаратів, рекомендованих для екстреного використання в усіх країнах і для поширення в рамках програми COVAX. Про це повідомляє пресслужба ВООЗ.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Рішення було прийнято на підставі дозволу Європейського агентства з лікарських засобів (EMA).

Вакцина від Johnson & Johnson – перша однодозна вакцина, яку ВООЗ включила до списку, що має полегшити логістику вакцинації в усіх країнах.

Значні дані масштабних клінічних випробувань, надані компанією, також показують, що вакцина ефективна для літніх людей, повідомили в організації.

В оцінці ВООЗ також враховувалися вимоги до зберігання. Вакцину необхідно зберігати за температури -20 градусів, що може виявитися скрутним у деяких випадках. Термін її зберігання в таких умовах становить два роки. Протягом трьох місяців її можна зберігати за температури 2-8°C.

Наступного тижня ВООЗ скличе свою Стратегічну консультативну групу експертів з імунізації, щоб сформулювати рекомендації щодо використання вакцини. Для програми COVAX заброньовано 500 мільйонів доз вакцини.

Основа препарату –  вектор, що не реплікується, з аденовірусу людини 26-го типу (Ad26), геном якого модернізовано так, щоб виробляти S-білок SARS-CoV-2. Іншими словами, дослідники взяли нешкідливий для людини вірус однієї із "застуд", позбавили його можливості розмножуватися в клітинах, і озброїли білками-шипами коронавірусу – щоб "подразнювати" імунітет і навчати його боротися з цим коронавірусом.

Вакцина приблизно на 66% ефективна в запобіганні помірного і важкого COVID-19, на 85% – проти критичного перебігу хвороби, і на 100% – проти смерті від ковіду.

Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини