RU

Внаслідок безпорядків у Киргизстані загинули 17 осіб

11.06.2010, 12:05

Внаслідок безпорядків у Киргизстані загинули 17 осіб

Внаслідок безпорядків, що спалахнули на півдні Киргизстану, загинуло, щонайменше, 17 осіб, понад 200 були поранені. Про це повідомляє киргизьке Міністерство охорони здоров'я. У місті Ош - другому за величиною у країні - введено надзвичайний стан.

Як передає Бі-бі-сі, у ніч на п'ятницю в центрі Ошу зібралася група агресивної молоді. Почалися масові бійки, було вибито скло у житлових будинках, а також вітрини магазинів. Повідомляється також про безпорядки у декількох районах, що розташовані недалеко від міста. Незабаром у місті почулися автоматні постріли, розгорілася пожежа. "Є інформація про машини, що горять, але на їхнє гасіння пожежники не виїжджали", - сказав представник місцевої пожежної служби. За його словами, "пожежники не встигають реагувати на всі виклики".

Заступник голови тимчасового уряду Киргизстану Азімбек Бекназаров заявив, що зіткнення в Оші має міжетнічний характер. Безпорядки відбувалися у районах Ошу, де значна частина населення становлять етнічні узбеки. Водночас тимчасовий Президент Киргизстану Роза Отунбаєва заявила, що "поштовхом до вчорашніх заворушень стали декілька локальних конфліктів на побутовому ґрунті". "На превеликий жаль, сторони не змогли стриматися від застосування насильства", - сказала вона.

У другій половині травня у розташованому на півдні Киргизстану місті Джалал-Абад сталися масові зіткнення, причиною яких вважають сутички між киргизькою і узбецькою спільнотами.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини