RU

ВМС США розробляють електромагнітну гармату - рейкотрон: відео

25.05.2015, 11:32
ВМС США розробляють електромагнітну гармату - рейкотрон: відео - Фото
Фото: ЕРА
Військово-морські сили США створюють перспективну зброю - рейкотрон, який в майбутньому замінить масивні палубні знаряддя, якими зараз оснащені всі судна в світі. Про це йдеться в матеріалі порталу Business Insider.

У планах військових - випробувати прототип електромагнітного рельсотрона на борту високошвидкісного судна USNS Trenton (JHSV-5) по статичних мішенях на відстані 40-80 км в середині наступного року. До 2020 року такі знаряддя повинні надійти на озброєння будуються в США есмінців типу "Замволт", а до 2025-го планується досягти дульної енергії 64 МДж.

Повідомляється, що в рамках тестових випробувань рейкотрон буде вести вогонь по плаваючій цілі на відстані 40-80 кілометрів керованими надзвуковими снарядами. Зокрема, в снарядах таких гармат традиційний порох або інші вибухові речовини замінять на електромагнітні прискорювачі, здатні розвинути швидкість снаряда до 9 тис. км/год з тим, щоб дистанція його польоту становила до 180 км.

За словами розробників, завдяки новому виду снарядів немає необхідності в перевезенні на суднах додаткових вибухових речовин, що також усуне небезпеку випадкової детонації снаряда на палубі в момент стрілянини. Більше того, вартість пострілу рельсотрона істотно нижче такої для аналогічної по дальності ракети корабельного базування - близько $25 тис. проти $1 млн.

Також висока швидкість снаряда рельсотрона дозволяє використовувати його в якості засоби ППО.
Рельсотрон - імпульсний електродний прискорювач мас, принцип дії якого пояснюється за допомогою сили Лоренца, що перетворює електричну енергію в кінетичну. Пристрій складається з двох паралельних електродів (рейок), підключених до джерела потужного постійного струму. Електропровідна маса, що розганяється, розташовується між рейками, замикаючи електричний ланцюг, і набуває прискорення під дією сили Лоренца, яка виникає при замиканні ланцюга в збудженому наростаючим струмом магнітному полі.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини