RU

Владу Лівану попереджали про вибух у Бейруті за два тижні до нього - Fox News

12.08.2020, 12:05
Владу Лівану попереджали про вибух у Бейруті за два тижні до нього - Fox News - Фото
Наслідки вибуху в столиці Лівану Бейруті (Фото: ЕРА)

Співробітники служби безпеки Лівану за два тижні до вибуху в Бейруті направили президенту і прем'єр-міністру країни лист, в якому нагадали, що в порту столиці зберігається аміачна селітра, яка в разі вибуху "може зруйнувати столицю", передає Fox News.

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати

У листі також були підведені підсумки судового розслідування з приводу зберігання 2750 тонн вибухонебезпечних матеріалів, яке розпочали ще в січні цього року. Як зазначив у коментарі Reuters один з авторів листа, "існувала небезпека, що цей матеріал в разі крадіжки міг бути використаний для терористичної атаки".

За словами вже екс-прем'єр-міністра Лівану Хасана Діабі, після отримання листа вони "відреагували на нього". Президент країни Мішель Аун сказав, що йому було відомо про аміачну селітру і він наказав охоронним і військовим відомствам зайнятися цим питанням, але після вибуху заявив, що не повинен нести за нього відповідальність.

"Я не несу за це відповідальності! Я не знав, де нітрат амонію був розміщений і не знав, наскільки це було небезпечно", - підкреслив президент. Він зазначив, що у нього немає повноважень розбиратися з портом безпосередньо. "Існує ієрархія і всі, хто знав, мали виконувати свої обов'язки і робити все необхідне", - додав Аун.

Судове розслідування щодо нітрату амонію розпочали в січні, коли службовці порту виявили, що в складі, де зберігалася селітра, є дірка, а сам він ніким не охороняється. Тоді генеральний прокурор Лівану наказав відремонтувати ангар і забезпечити безпеку зберігання там аміачної селітри.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини