RU

Влада Росії видворяє сирійських біженців - правозахисники

26.11.2013, 16:26
Влада Росії видворяє сирійських біженців - правозахисники - Фото
Фото: ЕРА
Російська влада видворяє з країни сирійських біженців, часто вдаючись до обману і не дотримуючись взяті на себе міжнародні зобов'язання, заявляє правозахисний центр "Меморіал". Про це повідомляє Російська служба Бі-бі-сі.

За даними правозахисників, з липня цього року до Сирії з Санкт-Петербурга були депортовані щонайменше 14 біженців. Аналогічні випадки сталися з кількома громадянами Сирії в Краснодарському краї.

У Петербурзі група сирійців була затримана в зв'язку "порушенням правил в'їзду в РФ", після чого їх помістили в Центр утримання для іноземних громадян. За даними "Меморіалу", при спробі сирійців звернутися із заявою про надання тимчасового притулку співробітники регіонального управління їм повідомили, що подача заяви не має жодних шансів на успіх і лише продовжить їх перебування в центрі утримання на рік. Їм також пообіцяли, що їх депортують не в Сирію, а в одну з країн регіону - Туреччину, Ліван або Лівію.

Правозахисники закликають владу Росії виконувати прийняті на себе зобов'язання про прийом біженців, які опинилися на російській території, а не перекладати тягар відповідальності на інші країни.

Згідно з рекомендаціями Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, прийнятим у зв'язку з ситуацією в Сирії в грудні 2012 року, заяви сирійських біженців "мають бути розглянуті чесно і ефективно", а їх затримання "повинно мати місце тільки у виняткових випадках, як останній можливий засіб".

За даними правозахисників, тимчасовий притулок у Росії отримали лише близько 600 громадян Сирії - при тому що на території Російської Федерації перебувають декілька тисяч сирійців.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини