RU

Влада Білорусі виселяє найбільший стартап-хаб "Імагуру" через політичну позицію

21.04.2021, 20:14
Влада Білорусі виселяє найбільший стартап-хаб
Марш свободи в Білорусі/Фото: EPA

Орендодавець найбільшого білоруського стартап-хаба "Імагуру", холдинг "Горизонт", повідомив про розрив контракту і необхідність залишити приміщення до 30 квітня. Засновниця хаба Тетяна Маринич  пов'язує таке рішення з політичною позицією платформи.

Причини одностороннього припинення договору холдинг "Горизонт" не назвав, формально відписав, що "приміщення терміново знадобилося для власних потреб". Разом з тим, як зазначається на сайті "Імагуру", "навколо порожніють площі заводу на вулиці Фабриціуса".

"Ми не бачимо раціональності даного рішення: "Імагуру" сплачує за оренду вчасно, за 7 років відносин – близько $1,5 млн. "Імагуру" інвестував у ремонт понад 2000 кв.м непридатних для офісної діяльності приміщень, дбав про будівлю, що до 2013 року гнила під "чуйним керівництвом" державного власника", – йдеться в повідомленні стартап-хаба.

В "Імагуру" зазначають, що хаб свого часу висловив підтримку протестам, що проходять у Білорусі через масову фальсифікацію виборів, а також брав активну участь у висвітлюванні тиску на громадян і бізнес.

"Ми розуміємо, що це короткозоре рішення керівництва "Горизонту" пов'язано виключно з активною громадянською позицією "Імагуру". Вже на початку березня в "Імагуру" влаштували "маски-шоу": невідомі заблокували вихід із хаба, поставили до стінки молодих людей – учасників заходу і працівників хаба, потім відвезли всіх до РВВС", – зазначають в організації.

"Імагуру" засновано в 2013 році Тетяною Маринич і відтоді він допоміг понад 300 білоруським стартапам, серед яких Splitmetrics, MSQRD, PingFin, DEIP і TrackDuck, створив понад 250 робочих місць, навчив понад 12 000 осіб і провів понад 3500 заходів.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини