RU

Виявлене ще одне можливе джерело E.coli

01.07.2011, 12:05
Виявлене ще одне можливе джерело E.coli - Фото
dfebfbd38eaf7bd229efdab3d6f99859.jpg

Виявлене ще одне можливе джерело E.coli
Спалахи захворювань кишковою паличкою E.coli в Німеччині і Франції могли бути викликані насінням пажитника, імпортованим з Єгипту. Про це повідомляє Бі-бі-сі з посиланням на дані Європейського центру контролю і запобігання інфекційним захворюванням.

У доповіді центра йдеться про те, що остаточної ясності в цьому питанні поки немає, але насіння пажитника, імпортоване в 2009 і 2010 роках, "було замішане в обох спалахах".

Європейський центр контролю і запобігання інфекційним захворюванням заявив, що спалахи повинні бути пов'язані між собою, і обидва викликані вживанням в їжу пророслого насіння.

У доповіді центру йдеться також про те, що спалах E.coli в Бордо пов'язаний з насінням, привезеним з Єгипту в 2009 році британською компанією і потім проданим у Францію. Спалах в Німеччині пов'язаний з таким же насінням, але ввезеним в 2010 році.

У документі вказується на можливість нових спалахів цього небезпечного захворювання, оскільки "інші партії потенційно зараженого насіння досі продаються в країнах ЄС і, можливо, за його межами".

Європейський центр контролю і запобігання інфекційним захворюванням, а також Європейська комісія з безпеки харчових продуктів закликають споживачів не пророщувати насіння бобових для вживання в їжу і утриматись від вживання сирого насіння до завершення розслідування.

Нагадаємо, спалах кишкової інфекції був зафіксований на півночі Німеччини. Спочатку вважалося, що переносником небезпечних бактерій є салатні огірки з Іспанії, але це припущення не підтвердилося.

Потім фахівці заявили, що джерелом інфекції могла стати ферма в Нижній Саксонії, яка постачає на ринки країни пророщену сою та інші злаки, що використовуються для приготування салатів та других страв.

Жертвами кишкової палички в Німеччині стали 48 чоловік, по одній людині померло від інфекції в Швеції і США.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини