RU

Від "корони" в 2020-му померло вдвічі більше росіян, ніж оголошено офіційно: дані росЗМІ

31.03.2021, 15:38
Від
Фото: ЕРА

У 2020 році в Росії померли 2,124 млн осіб, що на рекордні 20% (на 321 000 смертей) більше, ніж було б без коронавірусу. Ця цифра вдвічі перевищує показник втрат від COVID-19 в країні, який озвучений владою (163 325 життів), йдеться в матеріалі російських розслідувачів proekt.media.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

За їхніми даними, найбільше від коронавірусу постраждали регіони Росії, де і до пандемії "були проблеми з системою охорони здоров'я" – "з початковим дефіцитом медперсоналу і ліжок".

Максимальні показники приросту смертності – в Чечні (43%), Татарстані (34%) і Дагестані (32%), Омській області (31%) і Пензенській області (27%).

"Парадоксально, але влада саме цих територій не приймала реальні обмежувальні заходи. Замість цього вони пішли шляхом заниження статистики", – підкреслили розслідувачі.

Читайте також: "Такими темпами ми скоро здохнемо". Як працює київська мобільна бригада з вакцинації

Вони пишуть, що влада РФ перестала публікувати статистику причин смерті з початком епідемії SARS-CoV-2 (в квітні 2020 року), хоча раніше робила це щомісяця.

За словами деяких експертів, яких розпитували автори матеріалу, додаткові 321 000 смертей – "це ще оптимістичні оцінки", і називалися цифри до 414 000. Більше – тільки в США, де вдвічі більше населення.

У середині лютого 2021 року російський лідер Володимир Путін, говорячи про боротьбу з епідемією в РФ, заявив, що на Заході "виходили з того, що ми нікчемні і звати нас ніяк, і ми нічого не зможемо зробити. Але ми змогли. І краще, ніж інші країни".

Читайте також: Макрон про прагнення РФ і Китаю "впливати вакцинами": Ми перед світовою війною нового типу

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини