RU

Від 3 євро. У скільки обійдеться вакцина від COVID-19: ціни світових виробників

29.07.2020, 13:47
Від 3 євро. У скільки обійдеться вакцина від COVID-19: ціни світових виробників - Фото
Ілюстративне фото: Diego Azubel/EPA

Зараз у всьому світі розробляється більше сотні різних варіантів вакцин від коронавірусу. Велика частина з них ще не пройшла всіх клінічних випробувань, але деякі світові виробники вже озвучили, у скільки приблизно обійдеться одна доза вакцини від COVID-19. Зразкові ціни назвали корпорації Pfizer/BioNTech, а також компанії AstraZeneca і Moderna.

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати

Pfizer Inc/BioNTech SE

Pfizer Inc - велика американська фармацевтична компанія. Виробляє найпопулярніший в світі препарат для зниження рівня холестерину в крові, а також є найбільшим виробником віагри.

BioNTech SE - німецька біотехнологічна компанія, спеціалізується на розробці і виробництві активної імунотерапії для індивідуального підходу до лікування онко- та ряду інших серйозних захворювань. Також розробляє вакцини проти інфекційних та рідкісних захворювань.

Спільно розроблена цими двома компаніями вакцина BNT162b1 показала хороші результати на перших двох етапах клінічних досліджень, викликавши гуморальну і клітинну імунну відповідь, пишуть автори дослідження на mesRxiv Препарат викликав в організмі вироблення нейтралізуючих антитіл до вірусу, а також підвищив Т-клітинну імунну відповідь.

Як повідомляє Reuters, приблизна вартість курсу вакцини, що складається з двох доз препарату, буде коштувати близько 1100 грн ($40).

AstraZeneca plc

Англо-шведська фармацевтична компанія, зареєстрована у Великій Британії. Розробляє і реалізує фармацевтичні та біотехнологічні препарати, що застосовуються в гастроентерології, кардіології, неврології та інших терапевтичних областях.

Вакцина від коронавірусу AZF12222 розроблялася цією фірмою спільно з Оксфордським університетом і показала позитивні результати вже при першому клінічному випробуванні. За даними The Lancet, вона добре переноситься організмом і викликає стійку імунну відповідь, генеруючи антитіла і Т-клітини. Це не означає, що вакцина вже скоро надійде в продаж, відзначають вчені, але це означає, що вона готова до другого етапу досліджень.

В Оксфордському університеті впевнені, що говорити про підсумкову ціну вакцини поки рано, але приблизна її вартість становитиме близько 90 грн (2,8 євро).

Moderna Inc

Американська біотехнологічна компанія, була створена в 2010 році і з того часу сфокусована на розробці ліків і вакцин на основі технологій роботи з матричної РНК (рибонуклеіновою кислотою, яка містить інформацію про первинну структуру білків).

У середині травня компанія повідомила про перші позитивні результати випробування вакцини від коронавірусу mRNA-1273 - у випробовуваних почали вироблятися антитіла до SARS-CoV-2, при цьому побічні ефекти були незначні або були відсутні. За даними британського медичного журналу  nejm.org, , 27 липня компанія запустила третій етап клінічних досліджень: в ньому візьмуть участь близько 30 000 добровольців.

Financial Times повідомляє, що зараз Moderna веде переговори про продаж розробленої нею вакцини за ціною приблизно 700-800 грн ($25-30) за дозу, тобто близько 1400-1600 грн ($50-60) за курс з двох доз.

Читайте також: Ультрасучасна вакцина з Лондона від COVID-19 пройшла перший етап випробувань

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини