RU

Вибух в столиці Сомалі: загинули десятки людей

04.10.2011, 17:10
Вибух в столиці Сомалі: загинули десятки людей - Фото
2a62e5583c1eb9112989421ee506f274.jpg

Вибух в столиці Сомалі: загинули десятки людей

У столиці Сомалі Могадішо поруч з комплексом урядових будівель вибухнула автомашина, начинена вибухівкою. Загинуло щонайменше 55 людей.

Зі слів очевидців, вантажівка, начинена вибухівкою, була скерована водієм-смертником на ворота урядового комплексу і підірвана. Як передає Бі-бі-сі, головна будівля комплексу повністю зруйнована. На місці вибуху горять машини, на вулицях лежать тіла загиблих, солдати стріляють в повітря.

Серед вбитих і постраждалих є студенти, які стояли в черзі до міністерства освіти, щоб здати екзамен на отримання стипендії для навчання в Туреччині.

Представник ісламістського угрупування Аль-Шабаб шейх Алі Мохаммед Раге заявив в інтерв'ю Бі-бі-сі про відповідальність угрупування за напад.

На момент вибуху в головному приміщенні комплексу проходило засідання міністрів перехідного уряду країни, однак поки неясно, чи постраждали вони від нападу.

Представник Африканського союзу, миротворчі сили якого розташовані в Сомалі, назвав напад "надзвичайно серйозним".

Співробітник швидкої допомоги Могадішо Алі Рузе повідомив, що з місця вибуху вивезено 70 тіл загиблих, щонайменше ще 42 людини отримали травми і поранення.

Нагадаємо, в Сомалі немає центрального уряду з 1991 року і слабкий перехідний уряд, що користується підтримкою ООН, намагається протистояти ісламістським угрупуванням. Рух Аль-Шабаб, який пов'язаний з Аль-Каїдою, контролює велику частину країни в південних і центральних районах. Він відступив з Могадішо два місяці тому, але на минулому тижні спробував зайняти два міста поблизу кордону з Кенією. Ця спроба була відбита урядовими військами.

Політична нестабільність в країні посилюється засухою, найбільш серйозною за останні 60 років. Стихійне лихо змусило десятки тисяч сомалійців покинути рідні місця і бігти в столицю, де вони можуть отримати міжнародну гуманітарну допомогу. ООН офіційно оголосило, що шість провінцій країни вражені засухою, їх мешканці голодують.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини