RU

Вибори в США: Google викрили у підтримці Обами

05.11.2012, 18:10
Вибори в США: Google викрили у підтримці Обами - Фото
Барак Обама (фото - ЕРА)
Дослідження The Wall Street Journal показало, що пошукова система Google упереджено ставиться до республіканця Мітта Ромні. Для тих, хто шукає нинішнього президента США Барака Обаму, результати пошуку персоналізуються за іншими запитами, які не змінюються, якщо користувач цікавився Міттом Ромні.

Наприклад, якщо користувач в Google робить запит "Обама", то згодом додаткові посилання на сторінки зі згадками Обами включені в результати пошуку за запитами "Іран", "Medicare" (федеральна система медичного страхування літніх американців) і "одностатеві шлюби". Використання запиту "Ромні" аналогічного ефекту не дає.

Коментуючи "дискримінацію", в корпорації Google заявили, що навмисно ніяких відмінностей в алгоритми обробки запитів "Обама" і "Ромні" не вносили. Курйоз пояснюють тим, що користувачі частіше шукають згадки Обами в сполученні з зазначеними гострими темами зовнішньої і внутрішньої політики Штатів.

Це вже не перший випадок, коли Google підозрюють в упередженому ставленні до президентської кампанії 2012 року. У жовтні виявилося, що фотографія Мітта Ромні видається в результаті пошуку картинок за запитом "повністю невірно". У 2011 році Google довелося публічно заявити, що вона не укладала з Бараком Обамою угоду про ведення його передвиборної кампанії.

Вибори в США відбудуться 6 листопада. Напередодні вирішального дня рейтинги двох кандидатів на президентське крісло зрівнялися.

За матеріалами lenta.ru
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини