RU

Верховний суд РФ звільнив Платона Лебедєва з колонії

23.01.2014, 13:45
Верховний суд РФ звільнив Платона Лебедєва з колонії - Фото
Платон Лебедєв (фото - ЕРА)
Верховний суд РФ пом'якшив покарання колишньому керівнику МЕНАТЕПа Платону Лебедєву до 10 років 6 місяців і 22 днів, тобто до фактично відбутого. Таким чином, була частково задоволена наглядова скарга захисту, а також подання Генпрокуратури РФ.

Платон Лебедєв, який знаходиться в колонії, повинен був відбувати покарання до травня 2014 року. Він може вийти на свободу 23-24 січня, як тільки адміністрація колонії отримає рішення суду. Екс-керівник МЕНАТЕПа відбуває покарання у виправній колонії № 14 в селі Гірка Муравйовська поблизу міста Вельська Архангельської області.

Щодо екс-глави ЮКОСа Михайла Ходорковського і керівника МЕНАТЕП Платона Лебедєва розслідувалися дві кримінальні справи. По першій з них у травні 2005 року вони були засуджені Міщанським судом Москви до дев'яти років позбавлення волі за шахрайство та ухиляння від сплати податків. Згодом Мосміськсуд знизив термін покарання до восьми років.

По другій справі 30 грудня 2010 року Хамовнічеський суд Москви визнав підсудних винними за статтями "Розкрадання" і "Легалізація грошових коштів, одержаних злочинним шляхом" КК РФ і засудив їх до 14 років позбавлення волі в колонії загального режиму з урахуванням покарання, призначеного за першим вироком. Пізніше президія Мосміськсуду пом'якшила покарання до 11 років позбавлення волі, а Верховний суд - ще на два місяці.

Михайло Ходорковський мав вийти з колонії в серпні 2014 року. Наприкінці грудня він був помилуваний президентом на підставі поданого Ходорковським прохання про помилування. Своєї провини в помилуванні екс-голова нафтової компанії не визнав.

20 грудня 2013 року Ходорковський був звільнений з колонії і відразу залишив Росію. Платон Лебедєв з проханням про помилування звертатися до глави держави не став.

ДжерелоІТАР-ТАРС
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини