RU

Великобританія відкликала військові кораблі від острова біля узбережжя Франції

07.05.2021, 10:34
Великобританія відкликала військові кораблі від острова біля узбережжя Франції - Фото
HMS Severn (Фото – Міністерство оборони Великобританії)

Великобританія відводить військові кораблі від острова Джерсі, де французькі рибалки влаштували акцію протесту через нові правила рибного лову після Brexit. Про це повідомляє Голос Америки.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Вчора, 6 травня, близько 20 французьких рибальських траулерів підійшли до острова, який є залежною від британської корони територією і розташований в 22 км від узбережжя Франції. Вони вивісили транспаранти і запускали сигнальні ракети, протестуючи проти нових правил, запроваджених після виходу Великобританії з Євросоюзу. За ним рибалки повинні підтвердити, що ловили рибу у водах Джерсі і раніше, але вони заявляють, що влада острова висуває додаткові вимоги, які не були узгоджені.

"Ми прийшли сьогодні, тому що ми завжди ловили рибу в цих водах. А тепер відразу вони забирають наші права",   заявив AFP один з учасників демонстрації, Людовик Лазаро.

Раніше Великобританія відправила в води Джерсі два військових сторожових корабля. Франція відповіла відправкою двох патрульних кораблів у французькі води біля Джерсі. Британські та французькі кораблі залишалися на відстані близько 20 км один від одного.

За словами прем'єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона, на даний момент ситуація дозволена, і британські кораблі повертаються в порт.

Президент асоціації рибалок Нормандії Дімітрій Рогофф заявив: "Демонстрація сили закінчена. Тепер естафету повинна прийняти політика".

Денис Юдин
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини