RU

Великий адронний коллайдер запущений знову з рекордною енергією

03.06.2015, 16:26
Великий адронний коллайдер запущений знову з рекордною енергією - Фото
Фото: EPA
Великий адронний коллайдер запустили з рекордною енергією в 13 ТеВ. Про це повідомляє прес-служба Європейського центру ядерних досліджень (CERN).

"Сьогодні той день! Після майже двох років експлуатації і ремонту, а також кількох місяців повторних запусків, найбільший у світі прискорювач частинок тепер готовий приймати дані на небачену енергію в 13 ТеВ - майже в два рази більше енергії, ніж було доступно раніше", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, до цього перезапуск коллайдера відбувся 5 квітня. За словами глави CERN Рольфа-Дітера Хойєра, до кінця травня 2015 року потужність прискорювача елементарних частинок стане вдвічі більше, ніж до його зупинки в 2013 році.

Нагадаємо, коллайдер побудований на 100-метровій глибині під територіями Франції та Швейцарії і являє собою кільцевий тунель протяжністю 27 кілометрів. У ньому знаходиться прискорювач заряджених елементарних частинок. У 2012 році з допомогою ВАК вченим вдалося виявити "бозон Хіггса" - субатомарну  частинку, через яку, згідно з стандартною моделлю фізики, виник Всесвіт.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини