RU

Учені знайшли ознаки майбутнього зіткнення Чумацького Шляху: фото

13.01.2020, 09:35
Учені знайшли ознаки майбутнього зіткнення Чумацького Шляху: фото - Фото
Чумацький шлях (Фото - depositphotos.сom)

Чумацький Шлях в майбутньому зіткнеться із сусідньою галактикою Андромеди, поглинувши перед цим карликові галактики Велику і Малу Магелланові хмари. Так вважає група вчених з Центру обчислювальної астрофізики Інституту Флатірон і університету Монтана, передає Simmons Foundation.

З останніх даних із корабля Gaia фахівці виявили, що на периферії Чумацького Шляху утворилося скупчення молодих блакитних зірок Price-Whelan-1. Астрономи відзначають, що ці райони галактики бідні матерією - і в них немає будівельного матеріалу для появи зірок.

Читайте також: Зафіксований загадковий радіосигнал із космосу, що повторюється

Проаналізувавши спектральні лінії найбільших зірок скупчення Price-Whelan-1, вчені виявили, що їхній склад схожий на речовину з Магелланового потоку (скупчення газових хмар між полюсом Чумацького Шляху і Магеллановими хмарами). Вони вважають, що саме звідти і надходить речовина для утворення нових зірок у нашій галактиці.

Це відкриття дозволило точніше виміряти космічну відстань між краями галактик - вона вдвічі менша, ніж передбачалося раніше.

"Магеллановий потік, ймовірно, буде включений до Чумацького Шляху раніше, ніж передбачає поточна модель. З часом цей газ перетвориться у нові зірки в Чумацькому Шляху", - пояснив Девід Нідевер з університету Монтани.

Читайте також: Надгігантська зірка Бетельгейзе потьмяніла і може вибухнути

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини