RU

Вчені перевірили, чи передається коронавірус через грудне молоко. Кажуть, малоймовірно

21.08.2020, 10:40
Вчені перевірили, чи передається коронавірус через грудне молоко. Кажуть, малоймовірно - Фото
Фото: pixabay.com

Американські медики заявили, що новий коронавірус навряд чи можна передати від матері дитині через грудне молоко. Про це вони пишуть у Журналі Американської медичної асоціації (JAMA).

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Хоча поки що не було випадків захворювання немовлят COVID-19 через вживання інфікованого грудного молока, питання про те, чи є ймовірність такої форми передачі коронавірусу, залишалося відкритим.

Дослідники вивчили 64 зразки грудного молока від 18 хворих на COVID-19 жінок. Лише один дав позитивний результат, але наступні тести показали, що виявлений генетичний код вірусу не може викликати інфекцію у немовляти. Вчені підкреслюють: виявлення вірусної РНК не прирівнюється до інфекції.

Читайте також: Експериментально "підтверджено": новий коронавірус виживає на замороженій їжі

Вони також імітували умови процесу пастеризації Холдера (застосовують у банках донорського молока), додаючи SARS-CoV-2 до зразків від двох здорових донорів. Вміст пробірок нагрівали до 62,5°C і витримували так 30 хвилин, потім охолоджували до 4°C. Після пастеризації здатний до зараження вірус не виявили.

Зараз дослідники з'ясовують, чи містить молоко активні противірусні компоненти, наприклад, антитіла до SARS-CoV-2, які жінки можуть виробляти після контакту з вірусом і передавати немовлятам через молоко.

Медики стверджують, що раннє грудне вигодовування пов'язане зі зниженням ризику синдрому раптової дитячої смерті і ожиріння у дітей, а також із поліпшенням імунітету і результатів тестів на інтелект. У матерів грудне вигодовування пов'язане з більш низьким ризиком раку грудей і яєчників, серцево-судинних захворювань і діабету II типу.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини