RU

Вчені: перехворіли на застуду - у вас може бути клітинний імунітет до COVID-19

05.08.2020, 15:50
Вчені: перехворіли на застуду - у вас може бути клітинний імунітет до COVID-19 - Фото
Коронавірус SARS-CoV-2 і заражені клітини в неприродному кольорі (фото – NIAID)

Різні люди по-різному переносять COVID-19. Ті, хто хворіє безсимптомно або з легкими симптомами, можливо, мають перехресний клітинний імунітет, який вони отримали, перехворівши на звичайну застуду: деякі її варіанти викликають "нешкідливі" коронавіруси HCoV. Про це пишуть у статті для журналу  Science вчені Інституту імунології в Ла-Хойя та Університету Північної Кароліни.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Вони вивчали феномен, коли клітинна імунна відповідь на SARS-CoV-2 проявляється у людей, які не були інфіковані новим патогеном. Проте, їхні Т-клітини реагували на певні ділянки білків нового коронавірусу так само, як і на такі ж ділянки коронавірусів застуди - HCoV-OC43, HCoV-229E, HCoV-NL63 і HCoV-HKU1 (вони дуже поширені і зазвичай відповідальні за легкі респіраторні симптоми).

Антитіла до HCoV, що нейтралізують, - видоспецифічні, тобто не реагують на SARS-CoV-2, і з ними не варто сподіватися на перехресний гуморальний імунітет. Саме тому сильні варіації перебігу коронавірусної хвороби наштовхнули вчених на думку, що існує Т-клітинна пам'ять про перенесену в минулому коронавірусну застуду.

Щоб з'ясувати, чи реально Т-клітинна відповідь на SARS-CoV-2 у тих, хто не хворів на COVID-19, викликана HCoV у минулому, вчені перевірили проби крові до 2019 року. Клітини звідти "дратували" фрагментами білків SARS-CoV-2.

Читайте також: Антитіла до нового коронавірусу є менше ніж у 10% населення Землі - ВООЗ

Виявилося, що найпотужніші відповіді Т-клітин у тих, хто не хворів на COVID-19, були пов'язані з тими ділянками S-білка, завдяки яким новий патоген заражає клітини. Зафіксовані імунні реакції і на ділянки інших білків SARS-CoV-2. При цьому вчені уточнили, що на мембранний білок M клітини імунітету з крові "до 2019-го" ніяк не реагували, а у тих, хто перехворів COVID-19, Т-клітини його виявляли.

Перехресно-реактивна Т-клітинна пам'ять є приблизно у 20-50% людей, вважають дослідники. Але наголошують - "поки що вельми спекулятивно" вважати, що у разі, якщо  ви перехворіли у минулому на коронавірусну застуду, то вам не страшна нова інфекція.

  • Медики поки не знають, настільки тривалий і сильний імунітет у тих, хто перехворіли.
  • Науковці припустили, що поріг колективного імунітету при новому коронавірусі може бути набагато нижчим значень, що неодноразово озвучувалися - не 60-70%, а 10-20% імунних людей і, можливо, навіть менше.
  • Moderna в кінці липня почала фазу III випробування своєї вакцини - зазвичай це фінальний етап. Зроблять щеплення 30 000 осіб.

Читайте також: У Тернопільській області чоловік втретє захворів на коронавірус - чиновник

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини