RU

Вчені з'ясували, коли на Землі можуть зникнути океани

11.02.2016, 16:58
Вчені з'ясували, коли на Землі можуть зникнути океани - Фото
Фото: EPA
Вчені з Інституту метеорології Товариства Макса Планка заявили, що при підвищенні рівня вуглекислого газу в атмосфері на планеті можуть зникнути океани. Про це повідомляє інформаційне агентство Rambler News Service з посиланням на журнал Nature Communications.

В рамках дослідження вчені створили кліматичну модель Землі і показали, що при виділенні великих обсягів вуглекислого газу планета почне нагріватися, що поступово призведе до зникнення води, збільшення кількості хмар і зміни режиму вітрів. Під впливом ультрафіолетових променів молекули води в хмарах будуть розпадатися на водень і кисень, і велика частина водню переміститься в космос, йдеться в статті.

Автори дослідження відзначають, що в найближчому майбутньому Землі даний сценарій розвитку швидше за все не загрожує, оскільки обсяги вуглекислого газу, що значно менше, ніж у запропонованій вченими моделі. Однак він може мати місце для подібних до Землі екзопланет, які розташовані ближче до своїх зірок, за рахунок чого температура на них вище земної.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини