Вчені виявили претендента на роль "другої Землі"

17.12.2015, 16:35
Вчені виявили претендента на роль
Планета, що обертається навколо зірки М-класу (зображення - NASA/JPL-Caltech)
Австралійські вчені виявили найближчу до Землі екзопланету. Про нового претендента на роль "другої Землі" у четвер, 17 грудня, пише видання N+1 з посиланням на Science Alert.

Планета з масою в чотири рази більше маси Землі обертається навколо червоного карлика Wolf 1061. Називається вона Wolf 1061c. Знаходиться екзопланета на відстані 14 світлових років від Землі.

За словами астрофізика з університету Нового Південного Уельсу (UNSW) Дункана Райта, навколо зірки обертаються три планети, але тільки вона одна знаходиться в "зоні Золотоволоски" - в умовах, які відповідають необхідним параметрам для наявності рідкої води.

Wolf 1061с - тверда планета. Її маса становить 4,3 земних мас, а відстань, на якій вона обертається навколо свого червоного карлика - всього 10% земної орбіти. Але, незважаючи на те, що Wolf 1061 набагато холодніше Сонця (її температура складає 3300 К, сонячна - 5800 К), температура на планеті задовольняє умови, необхідні для наявності життя.

Вчені виявили претендента на роль "другої Землі"

Система Wolf 1061 (зображення - UNSW)

"Рік" на Wolf 1061с триває всього 18 земних діб. Екзопланета, швидше за все, захоплена приливною силою своєї зірки - тобто робить тільки один оборот навколо своєї осі при завершенні витка навколо Wolf 1061. Це означає, що одна частина планети завжди повернена до зірки, а на іншій панує вічна ніч.

Вчені провели моделювання, результати якого показали, що сильні вітри між двома різними частинами планети призводять до циркуляції тепла.

У липні NASA анонсувало відкриття нової планети, дуже схожої на Землю - Kepler-452b. Вона також обертається в "населеній зоні" зірки, схожій на Сонце. Однак планета знаходиться в 1400 світлових роках польоту від Землі.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA РадниківВласть советов. Как устроен Офис президента Зеленского