RU

Вчені відкрили новий вид ссавця, - La Repubblica

19.08.2013, 14:43
Вчені відкрили новий вид ссавця, - La Repubblica - Фото
Фото: bigstory.ap.org
"Скільки ще таємниць належить розгадати на Землі", - це перший коментар автора відкриття, вченого Смітсонівського інституту Крістофера Хелгена. У ході експедиції до південноамериканських лісів серед листяних дерев, постійно покритих густим туманом, на висоті понад 1500 метрів над рівнем моря Хелген відкрив нову тварину. Для біолога, що зустрівся вночі з олінгвіто, відкриття має особливе значення: це підтвердження того, що "на планеті ще багато що належить досліджувати", - сказано в матеріалі газети La Repubblica.

"Одна з головних загадок: скільки видів живих істот на Землі? За різними оцінками, від 3 до 100 млн. Найбільш правдоподібна версія - 8,7 млн., з яких 6,5 живуть на суші, 2,2 млн. - у морі . З усього цього розмаїття людині знайомі лише трохи більше 10%. Класифікованих тварин - 1,2 млн. 86% живих істот, що населяють суходіл, і 91% тих, хто живе в морі, ніколи не потрапляли на очі людині. Навіть якщо людина буде відкривати по 15-18 тис. видів на рік, знадобиться півтисячоліття, щоб скласти список мешканців нашої планети", - пише автор.

"Олінгвіто отримав офіційну назву Bassaricyon neblina, бо живе в тумані. Цікаво, що тварина, схожа на плюшевого ведмедика, вже було відома вченим. У 1970-ті роки в зоопарку Вашингтона вже був один такий, але ніхто не надав значення тому, що тварина ніяк не хотіла злягатися. Вона просто не належала до виду олінго, з яким його переплутали, - йдеться в статті. - Хелген почав здогадуватися про це 10 років тому, і ось сьогодні в журналі Zookeys він опублікував результати двох своїх експедицій".

Відкриття нових видів дуже часто йде химерними шляхами, так, в 2013 році в самому центрі Пномпеня був відкритий новий вид птахів, а в соціальній мережі Flickr на одному з опублікованих фото учений розгледів новий вид метеликів.

За матеріалами
InoPressa.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини