RU

Вчені США розробили план нанесення удару по астероїду

26.02.2013, 09:54
Вчені США розробили план нанесення удару по астероїду - Фото
Фото: EPA

Вчені з американської лабораторії прикладної фізики Університету Джонса Гопкінса розробили план запуску космічного апарату для нанесення удару по астероїду Дідім і зміни траєкторії його польоту, - передає ІТАР-ТАРС.

У разі успіху це стане першим випадком, коли астероїд буде збитий з курсу в результаті дій людей. Проект розрахований на 10 років і оцінюється в $350 млн. "В цьому проекті є два аспекти - науковий, а також той, який має відношення до захисту планети", - заявив науковий керівник проекту Енді Ченг.

За розрахунками вчених, астероїд Дідім у 2022 році пролетить повз Землю на відстані близько 10,5 млн. кілометрів. Астероїд складається з двох космічних тіл - основного і супутника, що обертається навколо нього. Удар передбачається завдати по меншому за розміром тілу діаметром близько 150 метрів. Космічний апарат планується запустити в 2021 році.

За словами вчених, їх план користується підтримкою американського Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (НАСА), а також Європейського космічного агентства (ЄКА). НАСА здійснить запуск апарату, який завдасть удару по астероїду, а ЄКА відправить потім другий апарат, щоб оцінити ефект від удару. Крім того, за подіями можна буде спостерігати за допомогою потужних телескопів на Землі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини