Вчені США розробили план нанесення удару по астероїду

Вчені США розробили план нанесення удару по астероїду - Фото
Источник фото: EPA
26.02.2013, 09:54

Сплеск інтересу до розробки системи захисту Землі від ударів астероїдів викликали наслідки падіння метеорита в Челябінській області

Вчені з американської лабораторії прикладної фізики Університету Джонса Гопкінса розробили план запуску космічного апарату для нанесення удару по астероїду Дідім і зміни траєкторії його польоту, - передає ІТАР-ТАРС.

У разі успіху це стане першим випадком, коли астероїд буде збитий з курсу в результаті дій людей. Проект розрахований на 10 років і оцінюється в $350 млн. "В цьому проекті є два аспекти - науковий, а також той, який має відношення до захисту планети", - заявив науковий керівник проекту Енді Ченг.

За розрахунками вчених, астероїд Дідім у 2022 році пролетить повз Землю на відстані близько 10,5 млн. кілометрів. Астероїд складається з двох космічних тіл - основного і супутника, що обертається навколо нього. Удар передбачається завдати по меншому за розміром тілу діаметром близько 150 метрів. Космічний апарат планується запустити в 2021 році.

За словами вчених, їх план користується підтримкою американського Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (НАСА), а також Європейського космічного агентства (ЄКА). НАСА здійснить запуск апарату, який завдасть удару по астероїду, а ЄКА відправить потім другий апарат, щоб оцінити ефект від удару. Крім того, за подіями можна буде спостерігати за допомогою потужних телескопів на Землі.