RU

Вчені склали саму повну карту ДНК людини

06.09.2012, 09:44
Вчені склали саму повну карту ДНК людини - Фото
846aa86e6af4ed43c987db860f268427.jpg
Вчені з кількох країн опублікували найдокладніший аналіз функцій генетичного коду людини на сьогоднішній день. Вони змогли встановити функції до 80% людського генома, - передає Російська служба Бі-бі-сі.

До цих пір вважалося, що велика частина спіралі ДНК не несе жодної функції, і увага дослідників була сфокусована на 2% геному, які відповідають за виробництво білків.

Над проектом "Енциклопедія елементів ДНК" (Encode) з 2003 року працювали більше 400 учених з 32 лабораторій у Великобританії, США, Іспанії, Сінгапурі та Японії.

Гени являють собою невеликі ділянки молекули ДНК, що містять інструкції для клітин організму про те, які білкові хімічні сполуки вони повинні синтезувати. Однак більша частина ДНК досі вважалася "сміттєвою" - її призначення вчені розуміли слабо і припускали, що ніяких спеціальних функцій ці ділянки ДНК не несуть. В ході реалізації проекту Encode були проаналізовані всі три мільярда пар генів, що складають подвійну спіраль ДНК.

"Термін "сміттєва ДНК" пора викидати в сміттєвий кошик, - зауважує керівник проекту, доктор Юан Бірн з Європейського інституту біоінформатики в Кембриджі. - З даного дослідження стає ясно, що біологічно активна набагато більша частина генома, ніж вважалося раніше".

Наприклад, вчені виділили чотири мільйони так званих "перемикачів" генів - це ділянки ДНК, що включають або вимикають в клітинах ті або інші гени. "Перемикачі" часто розташовані далеко від гена, який вони контролюють.

Вчені визнають, що до появи результатів, які зможуть відчути на собі пацієнти, ще далеко. Однак, як зазначає інший член команди Encode, доктор Іан Данхем, в остаточному підсумку всі передові методи медицини будуть спиратися на карту геному.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини