RU

Вчені довели існування океану на Марсі

29.08.2011, 12:01

Мільярди років тому в північній півкулі Марса існував цілий океан з водою, близькою до точки замерзання, і обширними льодовиками. Такого висновку дійшла група американських астрофізиків на основі вивчення складу шарів кори Червоної планети. Основні положення цієї наукової праці викладені в журналі Nature Geoscience.

Автори дослідження задалися питанням, чому ознаки так званих філлосилікатів, що утворюються з магматичних порід у вологому середовищі, виявлені в пластах кори південної півкулі Марса, але не в схожого віку пластах кори північної півкулі. Найбільш оптимальне пояснення даного факту полягає в тому, що в далекому минулому середовище на півночі Червоної планети було вологим і холодним. Холод, в свою чергу, перешкоджає формуванню філлосилікатів. Зі слів астробіолога Альберто Файрена з Дослідницького центру НАСА імені Еймса (штат Каліфорнія), джерелом холоду могли слугувати лише океан з льодовиками, - передає канал Вести.

"Наш аналіз, проведений із застосуванням безлічі наукових дисциплін, дозволяє пояснити теорію існування в минулому океану на Марсі. Пояснення відповідає уявленням про мінералогічний склад, сформованим завдяки даним марсоходов і марсіанських орбітальних зондів", - уточнив Альберто Файрен, зазначивши, що якщо на Марсі існували океани, то вони були "схожі з Північним Льодовитим океаном на Землі".

Досі вчені дотримувалися двох основних теорій щодо клімату, який існував на Марсі мільярди років тому. Перша теорія передбачає наявність холодного і сухого середовища, друга - вологого і теплого середовища. Альберто Файрен з колегами вважають більш обгрунтованою точку зору, згідно з якою на відносно "молодому" Марсі було волого і холодно.

Американські вчені збираються продовжувати дослідження з метою неспростовно довести нову теорію. "Це дуже складно, оскільки ознаки океану, що ймовірно існував, покояться під тоннами порід більш ранньої формації, включаючи відкладення вулканічного походження. А їх товщина сягає одного кілометра", - констатував астробіолог.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини