RU

Ватикан посилив відповідальність за педофілію і дитяче порно

11.07.2013, 18:16
Ватикан посилив відповідальність за педофілію і дитяче порно - Фото
Папа Франциск першим серед понтифіків визнав злив інформації злочином
Ватикан офіційно визнав педофілію і деякі інші види правопорушень окремими злочинами. Раніше в законодавстві міста-держави таке поняття не згадувалося.

Крім власне педофілії, в нових законах, затверджених папою Франциском, вперше згадані такі злочини, як дитяча проституція, створення та зберігання дитячої порнографії. За злочини проти дітей порушникам у Ватикані тепер загрожує до 12 років тюремного ув'язнення, повідомляє CNN.

Також вперше злочином визнано розголошення внутрішньої інформації Ватикану. Відтепер її передача або одержання каратиметься в'язницею на строк від шести місяців до восьми років, а також штрафом у 2000 євро.

Законодавство Ватикану також приведено у відповідність з міжнародними нормами про протидію військових злочинів, расової дискримінації, відмиванню грошей і деяким інших злочинів. Нові закони видані як "Moto proprio", тобто створені за власною ініціативою папи римського. Як відомо, понтифік є головою держави Ватикан і абсолютним монархом.

Раніше за домагання до дітей можна було отримати покарання за більш загальній статті про злочини проти "хороших звичаїв". Причина вживання настільки розмитого формулювання полягає в тому, що в основі законодавства міста-держави досі лежить звід законів Італії 1889. Дія законодавства поширюється на кілька сотень людей, які проживають і працюють у Ватикані.

Досьє на папу римського Франциска
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини