RU

Ватикан не заперечує існування пророцтва про "останнього папу"

12.02.2013, 13:13
Ватикан не заперечує існування пророцтва про
Фото: ЕРА
Відразу після заяви папи Римського Бенедикта XVI про зречення від престолу західні ЗМІ поширили якийсь розсекречений документ, який вперше був опублікований у 1595 році. Це пророцтво, приписуване ірландському єпископу XII століття святому Малахії, що стосується долі папського престолу аж до наших днів, - передає канал Вісті.

Документ складається з трьох колонок: у першій - якийсь девіз, латинська фраза, у другій - ім'я понтифіка, який буде правити в зазначені роки, у третій - авторські пояснення. Зокрема, папство Бенедикта XVI там описується фразою "Слава оливи". Тут можна побачити зв'язок з орденом Оліветів (одне з відгалужень бенедиктинців). Крім того, варто згадати в цьому зв'язку, що з 1993по 2005 кардинал Йозеф Ратцингер носив титул кардинала Веллетри-Сенії. На гербі міста Веллетрі зображені три оливкових дерева. Бенедикт XVI також очолював Конгрегацію доктрини віри (вона ж - Свята інквізиція, перейменована в 1908 папою Пієм Х). На гербі Святої інквізиції зображена оливкова гілка.

У цьому пророцтві вказується, що наступник Бенедикта XVI буде останнім папою Римським. У документі він вказується під ім'ям Петро Римлянин. Йому святий Малахія передрік "пасти овець серед безлічі терзань, по звершенні чого місто семи пагорбів буде зруйновано, і Суддя страшний буде судити народ свій".

Втім, у розмові з журналістами прес-секретар Ватикану Федеріко Ломбарді заявив, що хоча і не заперечує реальне існування цього документа, вважає його позбавленим будь-якого сенсу. А витік цих даних в ЗМІ він назвав доказом того, що у Ватикані існує боротьба за владу.

Тим часом букмекери вже навіть почали приймати ставки на наступного папу. Авторитетних прогнозів багато: експерти називають імена від п'яти до 12 осіб. Два імені зустрічаються в кожному огляді - це Марк Уелле, архієпископ Квебека і префект Конгрегації у справах єпископів, і Анджело Скола - архієпископ Мілана і патріарх Венеції.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини