Ватикан не заперечує існування пророцтва про "останнього папу"

12.02.2013, 13:13
Ватикан не заперечує існування пророцтва про
Фото: ЕРА

У пророцтві вказується, що наступник Бенедикта XVI буде останнім папою Римським

Відразу після заяви папи Римського Бенедикта XVI про зречення від престолу західні ЗМІ поширили якийсь розсекречений документ, який вперше був опублікований у 1595 році. Це пророцтво, приписуване ірландському єпископу XII століття святому Малахії, що стосується долі папського престолу аж до наших днів, - передає канал Вісті.

Документ складається з трьох колонок: у першій - якийсь девіз, латинська фраза, у другій - ім'я понтифіка, який буде правити в зазначені роки, у третій - авторські пояснення. Зокрема, папство Бенедикта XVI там описується фразою "Слава оливи". Тут можна побачити зв'язок з орденом Оліветів (одне з відгалужень бенедиктинців). Крім того, варто згадати в цьому зв'язку, що з 1993по 2005 кардинал Йозеф Ратцингер носив титул кардинала Веллетри-Сенії. На гербі міста Веллетрі зображені три оливкових дерева. Бенедикт XVI також очолював Конгрегацію доктрини віри (вона ж - Свята інквізиція, перейменована в 1908 папою Пієм Х). На гербі Святої інквізиції зображена оливкова гілка.

У цьому пророцтві вказується, що наступник Бенедикта XVI буде останнім папою Римським. У документі він вказується під ім'ям Петро Римлянин. Йому святий Малахія передрік "пасти овець серед безлічі терзань, по звершенні чого місто семи пагорбів буде зруйновано, і Суддя страшний буде судити народ свій".

Втім, у розмові з журналістами прес-секретар Ватикану Федеріко Ломбарді заявив, що хоча і не заперечує реальне існування цього документа, вважає його позбавленим будь-якого сенсу. А витік цих даних в ЗМІ він назвав доказом того, що у Ватикані існує боротьба за владу.

Тим часом букмекери вже навіть почали приймати ставки на наступного папу. Авторитетних прогнозів багато: експерти називають імена від п'яти до 12 осіб. Два імені зустрічаються в кожному огляді - це Марк Уелле, архієпископ Квебека і префект Конгрегації у справах єпископів, і Анджело Скола - архієпископ Мілана і патріарх Венеції.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииНе на того напали. Кто такой Сергей Стерненко. Часть II