RU

Вашингтон визнав недемократичними вибори в Казахстані

17.01.2012, 09:44
Вашингтон визнав недемократичними вибори в Казахстані - Фото
Фото: ЕРА
Вибори, що відбулися 15 січня в Казахстані, не відповідали міжнародним стандартам, йдеться в поширеній у понеділок заяві Держдепартаменту.

Держдепартамент закликав уряд Казахстану забезпечити умови для створення в країні справжнього політичного плюралізму, повідомляє радіо Свобода.

Як повідомлялося, представники ОБСЄ заявили, що вибори в парламент Казахстану контролювалися владою.

Опозиційна Загальнонаціональна соціал-демократична партія проведе сьогодні несанкціонований мітинг на центральній площі Алма-Ати. Влада міста дала дозвіл на проведення акції в іншому місці, однак активісти вирішили наполягти на своєму. У проведенні мітингів в інших містах країни соціал-демократам було відмовлено. Партія заявила про початок кампанії з оприлюднення імен усіх відомих їй фальсифікаторів.

Місія спостерігачів СНД раніше заявила, що парламентські вибори в Казахстані "були відкритими, прозорими і пройшли відповідно до законодавства країни та існуючих демократичних норм".

Аналогічну оцінку виборам в Казахстані дали і спостерігачі від Шанхайської організації співпраці.

За підсумками голосування переважна більшість мандатів у нижній палаті парламенту дістається правлячій партії Нур Отан, що набрала більше 80% голосів. Семивідсотковий бар'єр подолали також партія Ак жол і комуністи.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини