RU

Вашингтон визнає суверенітет Японії над Курилами

18.02.2011, 14:50
Вашингтон визнає суверенітет Японії над Курилами - Фото
5924df69fa6daf343f3c3a2790fd7c2f.jpg

Вашингтон визнає суверенітет Японії над Курилами

Вашингтон визнає суверенітет Японії над чотирма південними островами Курильської гряди. Про це повідомили в американському Посольстві у Москві.

Як передає Бі-бі-сі, у Посольстві також наголосили, що Вашингтон "підтримує зусилля урядів Японії і Росії з досягнення давно назрілого мирного договору і зміцнення між ними двосторонніх відносин загалом ".

Генеральний секретар Кабінету Міністрів Японії Юкіо Едано у суботу відправиться у дводенну поїздку на острів Хоккайдо, щоб з повітря оглянути острови південної Курильської гряди, підконтрольні Росії. "Питання Північних територій (так в Японії називають Південні Куріли) - це проблема не тільки колишніх жителів цих островів, але й всього народу Японії. Я хочу підвищити ступінь розуміння цієї проблеми японської громадськості", - заявив Ю. Едано.

Шеф апарату уряду, який також є Міністром з проблеми Північних територій, заявив, що збирається поговорити з колишніми жителями островів південної Курильської гряди, депортованих в Японію у 1947 році - після того як ці території увійшли до складу Радянського союзу. Багато хто з висланих японців живе у місті Немуро на північному кінці острова Хоккайдо.

Поїздка Ю.Едано є крок у відповідь Токіо на недавні візити російських міністрів на Південні Курили, які викликали жорстку критику Японії. Токіо вимагає у Росії повернути Ітуруп, Кунашир, Шикотан і острови Малої Курильської гряди (Хабомаї). Москва, у свою чергу, заявляє, що суверенітет Росії щодо Курил не підлягає перегляду.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини