RU

Іванішвілі насварили в НАТО через арешти в Грузії

16.11.2012, 15:31
Іванішвілі насварили в НАТО через арешти в Грузії  - Фото
Фото: EPA

Перший закордонний візит Бідзіни Іванішвілі в ранзі прем'єр-міністра до Брюсселя починався з критичних оцінок того, що відбувається в Грузії, а арешти високопоставлених військових стали однією з головних тем переговорів з керівництвом НАТО. Однак до кінця візиту Іванішвілі Захід пом'якшив формулювання, - передає Російська служба Бі-бі-сі.

"Ми поділяємо стурбованість з приводу того, що сталося, - заявив Іванішвілі, виступаючи після зустрічі з генсеком НАТО Андерсом Фог Расмуссеном. - Ми також шкодуємо про те, що новим властям довелося провести ці арешти. Ми запевняємо генерального секретаря і суспільство, що це не було політичним переслідуванням".

Затримання колишнього міністра оборони і внутрішніх справ Грузії Бачо Ахалая, колишнього начальника Об'єднаного штабу Георгія Каландадзе і колишнього командира четвертої бригади Зураба Шаматава в підсумку виявилися однією з центральних тем переговорів між грузинським прем'єр-міністром і генсеком НАТО. У грузинському уряді сподіваються, що в результаті зустрічі альянс отримав відповіді на багато питань до уряду Грузії.

Колишній міністр Бачо Ахалая, який вважається одним з найближчих соратників президента Грузії Михайла Саакашвілі, на даний момент знаходиться в слідчому ізоляторі. Він звинувачується в перевищенні службових повноважень, незаконному позбавленні волі і тортурах.

Незабаром після арешту Ахалая були затримані Каландадзе і Шаматава, яких звинуватили в перевищенні службових повноважень. Однак за рішенням тбіліського міського суду обидва підозрюваних були випущені під заставу до суду.

Бідзіна Іванішвілі відвідав Брюссель у ранзі прем'єр-міністра вперше. Паралельно з прем'єром в Європу відправився президент Грузії Михайло Саакашвілі, який також зустрічався з представниками євроструктур і НАТО. За словами Саакашвілі, який поспілкувався з генсеком НАТО у понеділок, Расмуссен ставиться до подій в Грузії вкрай критично.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини