RU

Вакцину Moderna проти коронавірусу перевірили на літніх людях: є проміжні результати

01.10.2020, 13:06
Вакцину Moderna проти коронавірусу перевірили на літніх людях: є проміжні результати - Фото
Штаб-квартира Moderna (фото – ЕРА)

Американська біотех-компанія Moderna, яка розробила одну з лідерів-вакцин коронавірусної гонки, повідомила проміжні результати її випробування на людях від 56 років і старше. Саме ця вікова група, особливо від 70 років, найбільш схильна до важких і смертельних наслідків COVID-19.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Як пишуть автори, в двох групах (56-70 років, а також від 71 року і старше) оцінювалася схема вакцинації препаратом mRNA-1273 з інтервалом 28 днів у 40 здорових дорослих з двома рівнями доз – 25 мкг і 100 мкг. Обстеження проводили на 57-й день після первинного щеплення (через місяць після закріплюючого).

Доза 100 мкг викликала більш високі рівні антитіл, саме тому її обрали для подальшого дослідження на фазі III клінічних випробувань.

Читайте також: Маск не збирається робити щеплення від коронавірусу ні собі, ні дітям

Результати показали, що mRNA-1273 генерує нейтралізуючі антитіла у людей середнього віку і літніх на рівнях, як у молоді, і їх титри в середньому були вище, ніж у тих, хто перехворів COVID-19. Доза 25 мкг в групі 56-70 років і доза 100 мкг у всіх групах (18-55, 56-70 і 71+) викликали "сильну Т-клітинну імунну відповідь".

"Ці дані вселяють в нас оптимізм в плані захисту людей в цих групах", – підкреслили біологи.

Читайте також: COVID-19 і подорожі. Українцям відкрили в'їзд ще в чотири країни

Найчастішими були традиційні побічні реакції після вакцинації: головний біль, втома, біль у м'язах, озноб і біль в місці ін'єкції, які проходили самостійно. Moderna рапортує, що після повторної вакцинації відбулися два "серйозних системних явища": лихоманка у одного учасника (56-70 років), який отримав дозу 25 мкг, і стомлюваність в іншого (71+), який отримав 100 мкг. Лабораторні показники "не виявили жодних причин для занепокоєння".

За добровольцями спостерігатимуть ще 13 місяців, щоб адекватніще оцінити будь-які побічні ефекти.

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини