RU

Вакцини Pfizer і AstraZeneca ефективні проти госпіталізації від дельта-штаму "корони"

15.06.2021, 16:35
Вакцини Pfizer і AstraZeneca ефективні проти госпіталізації від дельта-штаму
Ілюстративне фото: пресслужба Чернівецької ОДА

Повна імунізація вакцинами Pfizer-BioNTech і Oxford-AstraZeneca високоефективна проти госпіталізації з COVID-19, який викликаний дельта-штамом коронавірусу (Δ, раніше називався "індійським"). До такого висновку прийшли в Public Health England.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Після двох доз (повний курс) вакцина Pfizer у 96% випадках вберегла щеплених від потрапляння до лікарні. Аналогічний курс AstraZeneca показав результат 92%.

Ці показники можна порівняти з ефективністю вакцин проти госпіталізації з ковідом від α-штаму (раніше "британський").

Аналіз проведено за 14 019 випадками Δ-ковіду; 166 осіб з усіх були госпіталізовані з 12 квітня до 4 червня.

Читайте також: Що з тромбозами після другої дози вакцини Oxford-AstraZeneca: дані з Британії

Як ці біопрепарати захищають від смертельного результату при Δ-варіанті COVID-19, поки невідомо точно: йде накопичення статистики.

"Однак, як і у випадку з іншими штамами, очікується, що захист буде високим", – підкреслили в охороні здоров'я Англії; в країні переважна більшість людей щеплені цими двома вакцинами.

"Цей доказ ефективності двох доз проти штамів-мутантів показує, як важливо отримати другий укол. Якщо ви отримали першу дозу, але ще не забронювали другу, зробіть це", – прокоментував дослідження глава британського Мінохоронздоров'я Метт Генкок.

Раніше опубліковано дослідження, що одна доза (узятий середній показник обох вакцин) на 17% менш ефективна в запобіганні симптомів COVID-19 від Δ -штаму проти α-штаму, але після двох доз різниця невелика.

Окремий аналіз показав, що вакцинація від COVID-19 в Англії до 30 травня 2021 року запобігла близько 14 000 смертей і близько 42 000 госпіталізацій серед літніх людей.

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини