RU

Вакцина AstraZeneca на 100% захистила від тяжкого перебігу COVID-19 – дослідження для США

22.03.2021, 12:21
Вакцина AstraZeneca на 100% захистила від тяжкого перебігу COVID-19 – дослідження для США - Фото
Вакцина AstraZeneca (скриншот із відеозапису CBC News)

Вакцина проти коронавірусу Oxford-AstraZeneca на 100% захистила від тяжкого перебігу COVID-19. Такі проміжні результати були отримані в рамках фази III клінічних досліджень, проведених для реєстрації препарату в США, повідомляє пресслужба компанії AstraZeneca.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У дослідженні брали участь 32 449 осіб із США, Перу і Чилі. Приблизно 20% учасників були у віковій категорії 65+ років, близько 60% – в групі ризику (мали супутні захворювання: діабет, важке ожиріння або проблеми з серцем). Співвідношення вакцинованої групи (отримувала дві дози з інтервалом у чотири тижні) до групи, що отримала плацебо, було 2:1. Симптоматичний COVID-19 виявлено у 141 учасника.

Ефективність вакцини склала 79% для запобігання симптоматичного COVID-19 і 100% для запобігання важкого або критичного захворювання та госпіталізації, пишуть у компанії. Ефективність вакцини була однаковою для людей різних національностей і віку. Водночас у учасників віком 65 років і старше ефективність вакцини складала 80%.

Читайте також: Якщо зробити щеплення спочатку однією COVID-вакциною, а потім – іншою. Що вийшло на мишах

Як зазначається, вакцина добре переносилася, незалежна комісія не виявила ніяких проблем з її безпекою. Комісія теж не виявила підвищений ризик тромбозу серед 21 583 учасників, які отримали хоча б одну дозу вакцини.

AstraZeneca заявила, що продовжить вивчати дані і готувати первинний аналіз, який найближчими тижнями буде представлений Управлінню з контролю за продуктами і ліками США (FDA) для отримання дозволу на екстрене використання вакцини.

Читайте також: Коронавірус. В Україні почали вакцинувати в стаціонарних кабінетах: хто отримає щеплення

Марк Сировой
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини