RU

Війська США пішли з Іраку

15.12.2011, 11:17
Війська США пішли з Іраку - Фото
Фото: ЕРА
Сьогодні в столиці Іраку Багдаді приспустять американський прапор - на знак завершення американської військової операції в цій країні. Контроль за безпекою передано національним властям, - передає радіо Свобода.

Президент США Барак Обама заявив, що американські війська залишають "суверенний, стабільний і самостійний Ірак". У країні залишаться близько 200 американських військових консультантів.

Тим часом, вибухи в Іраку продовжують гриміти мало не щотижня. Вони стали свого роду візитівкою держави. Сам Ірак етнічно і конфесійно роздроблений. По суті, країна розділена на три частини - сунітську, шиїтську і курдську на півночі. На думку експертів, відхід американців може призвести до чергового витка ескалації насильства.

Близько півтора мільйона американців несли службу в Іраку в ході військової операції. 30 тисяч з них отримали поранення і близько чотирьох з половиною тисяч загинули. Чисельність американських військовослужбовців в Іраку досягла піку в 170 тисяч людей в 2007 році під час різкого нарощування сил для боротьби з повстанцями.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини