RU

Війни в 2014 році обійшлися людству в $14 трильйонів

17.06.2015, 14:14
Війни в 2014 році обійшлися людству в $14 трильйонів - Фото
Фото: ЕРА
Збройні конфлікти на планеті в 2014 році коштували людству близько 14 трлн доларів. Такого висновку дійшли експерти австралійського Інституту економіки та миру в доповіді, оприлюдненій 17 червня, пише Deutsche Welle.

Названа сума відповідає 13,4% загальносвітового валового внутрішнього продукту. У порівнянні з 2008 роком видатки на війни збільшилися на 15,3%.

Як повідомляє джерело, жертвами збройних конфліктів по всьому світу в минулому році стали близько 180 тис людей, а ще приблизно 20 тисяч загинули в результаті терактів. Ці показники в три рази більше, ніж у 2010 році.

Так, в одній тільки охопленій громадянською війною Сирії в минулому році загинули більше 71 тис чоловік. Ця країна зараз в кінці списку з 162 держав, вивчених інститутом по 23 критеріях (витрати на оборону, рівень насильницької злочинності, чисельність біженців та соціальна безпека тощо).


Трохи випереджають Сирію Ірак і Афганістан. В цілому Близький і Середній Схід, а також Північна Африка визнані найбільш небезпечними у світі регіонами, де "конфлікти стають неконтрольованими і переносять загрозу тероризму на сусідні країни".

Також стало відомо, що через бойові дії понад 50 млн людей були змушені покинути рідні місця. Це найвищі показники з часу закінчення Другої світової війни.

Найбільш мирним регіоном планети, за висновком експертів Інституту економіки та миру, є Європа. Найбільш високі оцінки отримали такі країни як Данія, Австрія та Швейцарія.

Україна через анексію Криму і російську агресію в Донбасі різко погіршила показники в опублікованому рейтингу. Так, експерти констатували, що "посилення конкуренції між РФ і Заходом збільшує ймовірність нових конфліктів у регіоні в найближчі роки".


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини