RU

Війна в Іраку забрала 120 тисяч життів і коштувала США $800 млрд

15.03.2013, 10:47
Війна в Іраку забрала 120 тисяч життів і коштувала США $800 млрд - Фото
Теракти в Іраку відбуваються мало не щотижня (фото - ЕРА)
Щонайменше, 116 тис. мирних іракців і 4,8 тис. солдатів коаліції західних країн загинули за час війни в Іраку з 2003 по 2011 рік. Такі дані наводить британський медичний журнал Ланцет з посиланням на результати дослідження фахівців з охорони здоров'я із США.

"Ми прийшли до висновку, що не менш 116 903 цивільних осіб і понад 4,8 тис. військовослужбовців коаліції загинули за вісім років конфлікту. Багато мирних жителів отримали травми або захворіли через збиток інфраструктурі охорони здоров'я, і ​​ще близько 5 млн. чоловік були змушені покинути свої будинки", - відзначає видання.

Станом на 15 січня цього року війна в Іраку коштувала США близько $810 млрд., констатують автори. Частина цих грошей була взята в борг, і тепер Штатам доведеться виплачувати відсотки по позиці. У підсумку, за підрахунками фахівців, кінцева вартість війни для Вашингтона може досягти $3 трлн.

Дослідники робили свої висновки, грунтуючись на доповідях урядових і міжнародних організацій, повідомленнях ЗМІ.

Нагадаємо, більшість американських військовослужбовців, які  залишалися в Іраку, ще в 2011 році були відправлені додому, в країні залишилися лише так звані військові консультанти. Тоді ж в Багдаді приспустили американський прапор - на знак завершення американської військової операції в цій країні. Але вибухи в Іраку продовжували гриміти мало не щотижня. Вони стали свого роду візитною карткою держави. Сам Ірак етнічно і конфесійно роздроблений. По суті, країна розділена на три частини - сунітську, шиїтську та курдську. Міністерство закордонних справ рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до Іраку у зв'язку із загрозою терористичних актів в Багдаді та інших населених пунктах.

Джерело:  Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини