RU

"Вівторок гніву": Єгипет чекають масові протести через президента

27.11.2012, 09:58
По всьому Єгипту не вщухають сутички правоохоронців і супротивників ініціативи президента (фото-ЕРА)

Єгипет готується до "вівторка гніву" - сьогодні по всій країні опозиція має намір провести масові акції протесту проти конституційної декларації, що наділила президента Мухаммеда Мурсі винятковими повноваженнями, - передає ІТАР-ТАРС.

Опозиція в особі ліберально-демократичних сил не стала цього разу чекати п'ятниці, коли традиційно єгиптяни вже протягом майже двох років вершать "справи революційні".

Попередній "день гніву" обернувся широкими виступами супротивників глави держави, трощенням штаб-квартири Братів-мусульман. Протягом минулих днів заворушення не вщухали по всій країні, добу тому вони призвели до першої жертви нової хвилі народних заворушень - на північ від Каїра в сутичках з демонстрантами загинув прихильник ісламістів.

Президентські укази спровокували небувалу після революції хвилю обурення серед ліберальних і світських політиків, а також суддів АРЄ, які звинуватили Мурсі в узурпації влади, встановленні нової диктатури і відвертому нехтуванні законів і конституційних засад держави. Колись розрізнена і слабка опозиція, яка називає нинішнього президента не інакше, як "фараоном", створила єдиний Фронт порятунку батьківщини і заявила про відмову від діалогу і будь-якої співпраці з главою держави до тих пір, поки він не скасує свої "диктаторські закони".

Спроби ісламістського керівництва виправдатися перед розбурханою громадськістю та якось виправити ситуацію не принесли жодних результатів. Мурсі на спеціальній зустрічі запевнив Вищу раду юстиції, до якої входять представники усіх судових інстанцій, що "залишиться прибічником незалежності судової влади" і буде уникати будь-якої "її конфронтації з виконавчою". Представник президентської канцелярії Ясір Алі, що виступив по держтелебаченню, повідомив про досягнення на цій нараді домовленості "не вносити будь-які поправки" до КД. Єдиною поступкою стала згода президента з формулюванням, на якій наполягали служителі Феміди: "положення декларації про імунітет президентських указів від судових розглядів пов'язані тільки з питаннями суверенітету і діятимуть до прийняття нової конституції".

Як широко будуть трактуватися "суверенні моменти" новим правителем Єгипту, його помічник не уточнив. Тим часом, вже після цього засідання з посиланням на його учасників повідомлялося, що для них "стала повною несподіванкою заява прес-секретаря", "жодних домовленостей досягнуто не було, а зустріч, по суті, провалилася".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини