RU

В Європарламенті розвалилася політична група "друзів Путіна"

16.10.2014, 17:36
В Європарламенті розвалилася політична група
Фото: EPA
В четвер з фракції крайніх правих в Європейському парламенті, EFDD (Європа за свободу і пряму демократію), вийшла представниця Латвії. Її вихід означає, що група EFDD повинна припинити своє існування.

Про вихід латвійського депутата Іветти Грігуле з EFDD оголосив президент Європейського парламенту Мартін Шульц. Брюссельське видання European Voice нагадує, що це тягне за собою ліквідацію групи, оскільки тепер група не задовольняє вимоги ЄП.

"В групу EFDD входять радикальні праві партії, багато з яких потрапили в ЄП вперше. Група голосувала проти ратифікації угоди про асоціацію з Україною, а її представники не приховують своєї лояльності до Кремля", - пише Європейська правда.

Лідер групи Найджел Фарадж називав президента Росії Володимира Путіна "лідером, який захоплює". Всі члени групи є "євроскептиками", переважна більшість висловлюється за вихід їхніх країн з ЄС.

За регламентом ЄП політичні групи (фракції) мають складатися з як мінімум 25 депутатів, які представляють як мінімум 8 країн ЄС. EFDD досі відповідає першому критерію, в ній залишилося 48 членів (усього в ЄП 751 депутат). У той же час число представлених країн зменшилося до семи.

У разі, якщо EFDD не вирішить проблему в найкоротший термін, вона буде ліквідована, а регламентні повноваження "друзів Путіна" в Європарламенті зменшаться.

Причини виходу Грігуле з групи достовірно невідомі. Між тим депутати ЄП вже назвали цю подію "поразкою євроскептиків".

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини