RU

В Іспанії знайшли "Пікассо кам'яного віку"

03.12.2015, 16:23
В Іспанії знайшли
Фото: Marcos García-Diez and Manuel Vaquero / IPHES
Вирізана на камені приблизно 13800 років тому схема семи хатин, виявлена ​​в Іспанії, є найдавнішим зображенням людського житла. Про знахідку повідомляється в журналі PLoS One. Коротко про це розповів New Scientist.

На камені, як вважають вчені, зображено повсякденне життя стоянки мисливців-збирачів. Найдавніші твори мистецтва Homo sapiens були створені близько 40 тисяч років тому, проте вони були присвячені виключно звірам і людям, які на них полювали.

Іспанські вчені виявили камінь з висіченим на ньому зображенням на території археологічного комплексу Моли дель Сальт, в 50 кілометрів на захід від Барселони. Люди жили там у проміжку між 13-м і сьомим тисячоліттями до нашої ери: збереглися сліди хатин, кістки тварин і інші ознаки житла.

"Ми вперше дізналися, що первісна людина була здатна зображати суспільство, в якому він живе. Також вперше ми зустрілися з образом палеолітичного села", - заявив Маркос Гарсіа-Дієс.

В Іспанії знайшли "Пікассо кам'яного віку"

Изображение: García-Diez et al. / IPHES

Іспанські вчені вважають, що хатини на камені висік первісний художник-авангардист, який порвав із традицією зображати тільки тварин. Контури малюнка збігаються з пропорціями хатин сучасних племен мисливців-збирачів, відзначається в статті.

В Іспанії знайшли "Пікассо кам'яного віку"

Изображение: Marcos García-Diez and Manuel Vaquero / IPHES

Втім, не всі згодні з такою інтерпретацією: британський археолог Пол Петтітт заявив, що абстрактна манера мистецтва кам'яного віку допускає й інші трактування - можливо, на камені зображують не хатини, а тварини.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини