RU

В Іспанії залишилися без роботи 6 мільйонів людей

24.01.2013, 13:18
В Іспанії залишилися без роботи 6 мільйонів людей - Фото
Іспанці в черзі на біржі праці (фото - ЕРА)

В останньому кварталі 2012 року безробіття в Іспанії зросло до рекордного рівня на тлі того, що уряд прем'єр-міністра Маріано Рахоя запровадив жорсткі заходи зі скорочення видатків бюджету, - передає канал Вести.

Кількість безробітних наблизилася до 6 млн. осіб, тобто рівень безробіття склав 26,02%, що значно вище попереднього показника в 25,01% в III кварталі, - свідчать дані Національного інституту статистики. Такий рівень відповідає середнім прогнозом економістів, опитаних Bloomberg. Таким чином, близько третини всіх безробітних єврозони знаходяться в Іспанії.

При цьому кількість безробітних зросла до максимального значення з 1976 року. Чиновники очікують, що спад в четвертій за величиною економіці єврозони продовжиться шостий рік поспіль. "Прогноз уряду з падіння економіки на 0,5% цього року вже виглядає занадто оптимістичним, - сказав економіст Capital Economics Джонатан Лойнс. - Ми очікуємо, що падіння складе 2,5%, враховуючи динаміку в останні квартали і жахливу ситуацію, що зберігається на ринку праці".

Вчора МВФ погіршив прогноз щодо падіння ВВП в 2013 року з 1,4% до 1,5%. Банк Іспанії заявив, що рецесія в країні в IV кварталі посилилася через заходи бюджетної економії. Центральний уряд і регіони взялися до реалізації п'ятого пакету заходів жорсткої економії, який передбачає збільшення податку з продажів, скорочення допомоги по безробіттю, скорочення робочих місць у державному секторі і скорочення заробітної плати.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини