RU

В Іспанії без роботи понад 6 мільйонів осіб

25.04.2013, 15:15
В Іспанії без роботи понад 6 мільйонів осіб - Фото
Іспанці в черзі на біржу праці (фото - ЕРА)
Безробіття в Іспанії злетіло на нову рекордну позначку в 27,2% у першому кварталі 2013 року. Згідно з опублікованими офіційними даними, загальна кількість безробітних у країні перевищила 6 мільйонів, хоча темпи зростання безробіття знизилися.

Такого масштабного безробіття не спостерігалося в Іспанії з 1976 року, коли після смерті диктатора Франко почався перехід країни до демократичної форми правління. Рівень безробіття, який становив 7,9% в середині 2007 року, почав невпинний ріст в 2008 році, коли в Іспанії лопнув спекулятивний бум у сфері нерухомості.

Тим часом у Мадриді повинна пройти велика демонстрація протесту проти заходів економії, які здійснює уряд. Прем'єр-міністр Маріано Рахой збирається оголосити в п'ятницю про нові фінансові і політичні заходи з виведення країни зі стану хронічної рецесії. За рівнем ВВП Іспанія стоїть на четвертому місці в Євросоюзі.

Минулого тижня Міжнародний валютний фонд переглянув у бік зниження прогноз щодо зростання іспанської економіки. МВФ передбачає скорочення ВВП країни на 1,6% - раніше прогнозувалася цифра 1,5%. У заяві МВФ говориться, що рівень безробіття в Іспанії досягне 27% в цьому році, а потім почне знижуватися.

Виступаючи в середу в парламенті, прем'єр-міністр Рахой заявив депутатам, що ситуація із зайнятістю протягом усього року "не буде позитивною, але при цьому не такий поганий, як в попередні роки". "Наступного року наша економіка відновить зростання, і з'являться нові робочі місця", - пообіцяв прем'єр.

Економічна криза, яка почалася п'ять років тому, особливо сильно позначилася на будівельній галузі в Іспанії і призвела до масового безробіття в цьому секторі. Пізніше до цього додалася фінансова криза.

Джерело: Російська служба Бі-бі-сі.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини