RU

В ЄС пропонують країнам-членам обмежити свій суверенітет

12.09.2012, 11:37
В ЄС пропонують країнам-членам обмежити свій суверенітет - Фото
Фото: ЕРА
Євросоюз має стати "демократичною федерацією націй, а не наднаціональною супердержавою". Таке бачення майбутнього ЄС озвучив сьогодні голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу у своїй промові про майбутнє Євросоюзу на сесії Європарламенту в Страсбурзі, - передає ІТАР-ТАРС.

"Це буде союз в ім'я країн-членів, а не проти країн-членів", - уточнив голова Єврокомісії. Таким чином він спробував пом'якшити свою наступну тезу про те, що країнам спільноти потрібно піти на "обмеження свого суверенітету в ім'я посилення суверенітету Європи у світі".

Таким чином, він виступив за посилення європейської інтеграції та початок нового етапу делегування повноважень національних урядів ЄС Брюсселю і Єврокомісії. За його словами, для цього Європі буде потрібно зміна базових документів спільноти. "Це неможливо зробити негайно", - підкреслив Баррозу, висловивши сподівання, що розробка нових базових угод співтовариства буде завершена до 2014 року, коли відбудуться нові вибори до Європарламенту.

Жозе Мануель Баррозу не приховував свого роздратування з приводу дій багатьох європейських глав держав у період економічної кризи. "Політична криза довіри Євросоюзу викликана не тільки фрустрацією простих європейців економічною кризою, а й діями багатьох політиків, які на самітах ЄС ухвалюють рішення, а потім на національному рівні накидаються на ці самі рішення, називаючи їх або занадто слабкими або занадто радикальними", - підкреслив Баррозу.

Досьє на Жозе Мануеля Баррозу
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини