В РФ зароджуються рухи за федералізацію регіонів - Guardian

"Від Сибіру до Калінінграда: рухи за незалежність, що зароджуються, отримують розвиток в Росії", - пише колишній радник президента США із зовнішньої політики Пол Гобл в The Guardian.
"Москва, як видається, успішно запобігла спробі провести марш за незалежність Сибіру в Новосибірську цієї неділі. Але російській владі не вдалося зупинити поширення ідей, що стоять за ним, не лише в інших сибірських містах, але і в Калінінграді і на Кубані", - говориться в статті.
"Напівексклавне розташування Калінінграда, його близькість до країн ЄС і той факт, що у 25% його жителів є шенгенські візи, а у 60% - закордонні паспорти, - ефект усього цього полягає в тому, що все більше його жителів орієнтуються скоріше на Європу, чим, власне, на Росію", - пише автор.
Заможні калінінградці купують нерухомість в ЄС, посилають своїх дітей вчитися в Литву, Польщу і Німеччину, а молоді калінінградці вже не можуть назвати основні російські міста, включаючи в їх списки Клайпеду, Ригу, Познань, Росток і Любек, відзначає московський оглядач Володимир Титов. За його словами, зробити поступки Калінінграду при його особливому положенні здається цілком резонним, але тоді виникає питання: "Якщо можна Калінінграду, то чому не можна Сибіру"?
"Рухи регіоналізму існують в Карелії, Інгерманландії, Новгороді та інших містах, і тепер до них приєднався ще один - на Кубані. Тамтешні активісти оголосили плани провести марш за федералізацію Кубані 17 серпня, щоб заснування установи окремої республіки", - зазначає Гобл.
"Хоча ці рухи невеликі і тільки зароджуються, з точки зору Москви, вони все одно викликають тривогу. Це не тільки припускає, що центр, можливо, втрачає контроль, принаймні, над деякими регіонами, а й викликає загрозу регіонального сепаратизму, на зразок того, що поширився в Російській Федерації на початку 1990-х років і над придушенням якого старанно працював російський президент Володимир Путін", - вважає автор. Більш того, це порушує питання про небезпеки, які Москва накликала на себе, підтримуючи федералізм на експорт у випадку з Україною, зауважує аналітик. "Для тих можновладців, хто пам'ятає 1991 рік, це воістину лякаюча перспектива", - вважає Гобл.
"Профедералістські протести в Сибіру заборонені після затримання, щонайменше, дев'яти активістів", - пише The Guardian у ще одній статті. "У той час як прихильники федералізації в східній Україні удостоїлися численних похвал від російських політиків і державних ЗМІ, ті, хто підтримує подібні ідеї власне в регіонах Росії, були допитані і затримані поліцією. Активісти стверджують, що Москва викачує гроші, які повинні йти до місцевого бюджет, і відмовляє регіональним урядам в правах, гарантованих конституцією Російською Федерацією", - зазначає видання.
Повідомляється, що акції протесту повинні були пройти в Єкатеринбурзі, Новосибірську й Омську. "Хтось може сказати, що наша діяльність аналогічна тому, що відбувається в Україні, сепаратизму, але це неправда. Ми просто хочемо більше прав і економічних свобод для регіонів", - заявила один з організаторів акції протесту в Єкатеринбурзі Світлана Бурдіна.
Організатор також забороненого маршу за федералізацію Кубані Дар'я Полюдова була затримана в п'ятницю, після того як невідомий почав сперечатися з нею на вулиці. Її заарештували на 14 днів за звинуваченням в хуліганстві, пише газета.
За матеріалами: inopressa.ru
Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Комментарі