RU

В Єгипті пропонують знести піраміди

23.07.2012, 14:04
В Єгипті пропонують знести піраміди - Фото
Фото: ЕРА
Лідер маловідомої партії Національна єдність, що з'явилася в Єгипті в результаті досконалої революції, звернувся до президента Мухаммеда Мурсі з пропозицією знести піраміди як "пам'ятник язичницької культури", - передає канал Вісті.

Нічого нового в цьому заклику немає: багато ісламістів вже й раніше заявляли, що давньоєгипетські пам'ятники, які охороняються ЮНЕСКО, є язичницькими, залучають іноземних туристів, які заносять в країну чужу культуру і віросповідання. А тому ці пам'ятники необхідно знищити.

У світі є чимало прикладів того, як знищуються унікальні пам'ятки історії людства. Досить навести недавній приклад зі скульптурою Будди, яку ісламісти підірвали в Афганістані. Що стосується Єгипту, то тут ситуація ще складніша. Крім давньоєгипетських пам'ятників, а також пам'ятників давньоримського періоду, тут - величезна кількість унікальних християнських святинь. І якщо почати руйнувати, то постраждають усі унікальні культові споруди, незалежно від того, язичницькі вони чи християнські.

Один квиток на прохід до пірамід Гізи плато коштує туристу близько $12. Ще недавно сюди щодня прямували десятки і сотні тисяч туристів зі всього світла. Але ж крім пірамід Гізи, є піраміди Саккари, руїни Мемфіса (першої столиці Єгипту), сотні унікальних храмів за течією Нілу. Дохід, який отримувала казна держави від продажу вражень, становив мільярди доларів.

Зараз, правда, цей потік значно зменшився. Туристів стало набагато менше і до Великих пірамід приїжджають в день лише декілька десятків туристичних автобусів. Влада стверджує, що хоче відновити туристичний бізнес, але ті ж представники екстремістських кіл стверджують, що характер туристичних зон має бути змінений.

Там стане набагато більше туристів з країн Перської затоки, які говорять по-арабськи, шанують закони ісламу, а найголовніше - казково багаті. Але в такому разі давньоєгипетські пам'ятники, безумовно, прийдуть в запустіння, оскільки, окрім фахівців, їх практично нікому буде відвідувати.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини