В Естонії з шостої спроби обрали президента

03.10.2016, 16:04
В Естонії з шостої спроби обрали президента - Фото
Керсті Кальюлайд (фото - delfi.lv)
Парламент Естонії на позачерговому засіданні в понеділок провів голосування з виборів президента країни і обрав Керсті Кальюлайд. Про це повідомляє Європейська правда.

Кальюлайд, кандидатуру якої напередодні висунули 90 естонських депутатів, була єдиним кандидатом під час голосування.

За неї проголосували 81 з 98 присутніх депутатів. Для обрання необхідно було набрати мінімум 68 голосів. Всього в естонському парламенті 101 депутат.

"У 46-річної Кальюлайд - багате банківське і економічне минуле. Вона керувала інвестиційними проектами в Естонії, працювала радником з економіки прем'єр-міністра Марта Лаара", - наголошується в повідомленні.

Коли Естонія навесні 2004 року стала членом ЄС, Кальюлайд приступила до роботи в Європейській контрольній палаті і пропрацювала там 12 років, тобто два терміни повноважень.

Це була шоста спроба обрати президента Естонії за останні два місяці.

Перший раунд виборів президента проходив в три тури в кінці серпня за участю п'яти кандидатів у Рійгікогу і виявився безрезультатним. Потім Колегія вибірників в двох турах також не виявила переможця, який набрав більшість голосів.

Нинішній президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес пробув на цій посаді два п'ятирічні терміни і більше не міг претендувати на цю посаду.

25 вересня повідомлялося, що в Естонії не вдалося вибрати нового президента.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю