RU

Військовий корабель США став на рейд біля Поті

05.09.2008, 17:28

Корабель ВМС США "Маунт Вітні" прибув до акваторії грузинського порту Поті і став на рейд. Як повідомило Посольство США у Грузії, корабель доправив 17 тонн гуманітарних вантажів.

Це третій американський військовий корабель, який доправив до Грузії гуманітарну допомогу. До цього американські кораблі - есмінець ВМС США "Макфол" та корабель берегової охорони США "Даллас" - розвантажувалися виключно у грузинському порту Батумі.

Поті під час останньої війни на Кавказі виявився під контролем російських Збройних Сил. 3 вересня офіційний представник МЗС Росії Андрій Нестеренко заявив, що російські війська виведено із Поті. При цьому він обмовився, що "в районі Поті проводилися спецоперації", і "окрім підрозділів, які виконували цю роботу, там військ немає".

Американський військовий корабель вперше підійшов до Поті з початку конфлікту у Південній Осетії. "Маунт Вітні", який є флагманом 6-го флоту ВМС США, привіз до Грузії сухе молоко, соки, інше продовольство, а також предмети першої необхідності. Як повідомили представники порту Поті, "через великі розміри "Маунт вітні" не може увійти в порт і до завершення розвантаження буде перебувати на рейді".

Російське керівництво негативно ставиться до присутності кораблів НАТО у Чорному морі. "Наша реакція буде спокійною, без істерик, але відповідь, звичайно, буде, - кілька днів тому заявив Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін. - Ми не розуміємо, що американські кораблі роблять біля грузинських берегів. Друге питання, чому це гуманітарна допомога доставляється військовими кораблями, озброєними новітніми ракетними системами".

У свою чергу, російський Президент Дмитро Медведєв з упевненістю заявив, що бойові кораблі США постачають Грузії зброю. "Будь-які кораблі можуть заходити - і американські, і ввозити і гуманітарні вантажі, і те, що американці називають гуманітарними вантажами - вони, звичайно, зброю ввозять - ми нічому не перешкоджаємо", - сказав Д. Медведєв. У Білому дрмі відкинули звинувачення Д. Медведєва, назвавши їх безглуздими.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини