RU

В США спалахнув скандал через Януковича

19.06.2008, 13:33

Кандидата в президенти від республіканської партії США Джона Маккейна звинувачують у тому, що він знав про те, що його найближчий соратник працював на лідера Партії регіонів Віктора Януковича і отримував за це щомісяця $35 тисяч.

Як повідомляє американська преса, в центрі скандалу опинилася фірма менеджера передвиборчої кампанії Дж.Маккейна Ріка Девіса. У 2005 році співробітник Ради національної безпеки США телефонував в офіс сенатора Дж.Маккейна, щоб висловити стурбованість тим, що ця фірма "підриває американську політику" щодо України, оскільки захищає інтереси політика, якого підтримує Кремль.

Американські оглядачі нагадують, що в той час Білий Дім звинувачував табір В. Януковича у виборчих порушеннях і тискові на журналістів. Співробітники Дж.Маккейна активно спростовують звинувачення на адресу свого шефа, - передає "Українська правда".

Так, спікер сенатора Брайан Роджерс заявив, що керівник кампанії Дж.Маккейна ніколи не представляв інтересів В. Януковича і не готував його зустрічей з американським істеблішментом. Водночас, відомо, що колишній партнер Р. Девіса по бізнесу, досвідчений американський лобіст Пол Манафорт справді працював на лідера Партії регіонів в Україні. П. Манафорт від імені Януковича зустрічався з Послом США у Києві, хоч не зареєструвався як лобіст "регіонала" в американському уряді. Оглядачі передбачають, що таким чином він міг порушити американські закони про боротьбу з шпигунством.

За даними американської газети "The Wall Street Journal" минулого року фірма, що належить П. Манафорту, щомісяця одержувала за піар від Партії Регіонів $35 тисяч. Разом з тим, науковий співробітник університету Джорджа Вашингтона в американській столиці Тарас Кузйо зазначає, що ця хвиля звинувачень мало вплине на президентські шанси Дж.Маккейна, оскільки зараз американських виборців більше цікавлять інші питання.

Досьє на Віктора Януковича >>>

Детальніша інформація про інших відомих персон >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини