RU

У прокуратуру Німеччини подали заяву проти Лукашенка. Звинувачують у застосуванні тортур

05.05.2021, 21:34
У прокуратуру Німеччини подали заяву проти Лукашенка. Звинувачують у застосуванні тортур - Фото
Олександр Лукашенко (Фото: Yauchen Erchak/ЕРА)

Чотири німецьких адвоката подали в Федеральну прокуратуру заяву проти самопроголошеного президента Білорусі  Олександра Лукашенка. Вона стосується надмірного насильства, що застосовували білоруські силовики до мирних протестувальників, які не згодні з офіційними результатами виборів президента. Про це повідомляє  dpa.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Адвокати подали скаргу до Федеральної прокуратури Німеччини в Карлсруе про злочини проти людяності від імені десяти клієнтів, які заявили, що вони стали жертвами тортур.

Клієнти повідомляли про фізичне насильство, позбавлення їжі і сну, приниження. Білоруси кажуть, що їх змушували стояти на колінах із зв'язаними руками протягом декількох годин. За словами юристів, у результаті в їх підзахисних виникли серйозні проблеми зі здоров'ям.

"Загалом ставлення держави [до них] можна охарактеризувати як варварське", – заявили адвокати.

Німецьке агентство зазначає, що концепція універсальної юрисдикції дозволяє Німеччині переслідувати в судовому порядку злочини, вчинені іноземцями в інших державах.

Михайло Кирилюк, позбавлений ліцензії білоруський адвокат, член опозиційної Координаційної ради розповів у коментарі TUT.by, що заяву подано від імені десяти постраждалих від катувань білорусів.

За його словами, тортури – настільки небезпечний злочин, що у разі, якщо вони застосовуються в будь-якій країні, і водночас державна влада не переслідує підозрюваних осіб, то, згідно з Конвенцією проти катувань, яку підписала також і Білорусь, будь-яка з країн-підписантів має право ініціювати кримінальне переслідування підозрюваних у застосуванні тортур.

Кирилюк зазначив, що у німецької сторони "є ясність, що з огляду на особливості білоруської системи держуправління такі дії неможливі без відома і згоди першої особи".

  • Експерти ООН отримали інформацію про 450 задокументованих випадках катувань і жорстокого поводження з людьми в Білорусі, коли їх затримували за участь у мирних акціях протесту. Також відомо про шість зниклих безвісти.
  • За даними освітньо-соціального громадського об'єднання Звяно, під час протестів у Білорусі щонайменше п'ять осіб було вбито і ще семеро перебували в критичному стані в реанімації.

Читайте також: Один із затриманих у Мінську протестувальників розповів про тортури в міліції: фото

Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини