RU

В останній місяць президентства Трампа в США проведуть п'ять федеральних страт

10.12.2020, 14:16
В останній місяць президентства Трампа в США проведуть п'ять федеральних страт - Фото
Дональд Трамп (Фото: Chris Kleponis/EPA)

П'ять страт на федеральному рівні заплановані в США до 20 січня, коли обраний президент  Джо Байден вступить на посаду, повідомляє BBC. За усталеною в останні 130 років традицією, страти припинялися на період переходу влади між президентами.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо страти відбудуться, Дональд Трамп  стане президентом, за часів якого на федеральному рівні стратили найбільшу кількість ув'язнених за сотню років.

Перші з п'яти запланованих страт повинні пройти на цьому тижні в Індіані, до смерті засуджені 40-річний Брендон Бернард і 56-річний Альфред Буржуа.

Генпрокурор США Вільям Барр заявив, що міністерство юстиції просто виконує закон. Критики відзначають, що страти відбудуться перед вступом на посаду Байдена, який заявляв, що домагатиметься скасування смертної кари.

З моменту відновлення федеральної страти в 1988 році й до президентського терміну Трампа вона застосовувалася тільки тричі. З 2003 року федеральних страт не було.

За часів Трампа федеральні страти поновилися в липні 2020 року, вже проведено вісім. Якщо відбудуться заплановані, їх кількість досягне 13. "Ми повернемося в 1896 рік, коли було страчено понад 10 осіб", – підкреслив Нгозі Ндулу, директор з досліджень Центру інформування про смертну кару.

Ндулу зазначив, що проведення страт за правління Трампа може бути політично мотивованим: зі страчених влітку, під час антирасистських протестів, всі були білими. Зараз четверо з п'яти засуджених до смерті – афроамериканці.

За опитуванням Геллапа в 2019 році, 60% американців підтримували довічний термін замість смертної кари. Це найбільший відсоток за 30 років з початку проведення дослідження.

Читайте також: У США засудженого до смерті помилували за пару годин до страти

Денис Юдин
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини