RU

В Індії знайдено скарб на 20 мільярдів доларів

04.07.2011, 14:29

У храмі на півдні Індії виявлено скарб золота і коштовних каменів вартістю більше $20 млрд.

Як повідомляє ИТАР-ТАСС, сотні поліцейських в південно-індійському штаті Керала сьогодні прийняли під охорону індуїстський храм Падманамбхасвамі, в підвалах якого минулої неділі був виявлений скарб оцінною вартістю 1 трлн. рупій (більше 20 млрд. доларів).

За повідомленнями, в підземеллях збудованого в XVI столітті храму з незапам'ятних часів зберігалися одна тонна золота в злитках і стільки ж по вазі золотих монет. Кількість діамантів, сапфірів, рубінів та інших коштовних каменів вимірюється мішками. У тайниках також виявилася безліч дорогих ювелірних виробів, проте найбільшу цінність уявляє золота статуя бога Вішну висотою 1,2 метри.

Всі ці скарби, вважають експерти, є дарами віруючих і цінностями, що належали правителям князівства Траванкор, що існувало на території Керали.

Зараз підвали храму Падманамбхасвамі продовжують обстежувати за допомогою металошукачів у пошуку нових тайників з коштовностями. Однак вже виявлені там по вартості перевершують загальний обсяг щорічних асигнувань уряду Індії на потреби освіти. При цьому є думка, що частина скарбів через свою історичну і художню значущість просто не має ціни.

Власті Керали вже звернулися до Верховного суду Індії із запитом відносно того, як розпоряджатися і зберігати ці незчисленні багатства, а також чи вважати їх власністю храму, який навряд чи погодиться розлучитися з ними.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини