RU

В Німеччині, можливо, вилікували хворого на СНІД

13.11.2008, 14:49

Німецькі лікарі вважають, що їм вдалося вилікувати одного хворого на СНІД шляхом пересадки кісткового мозку, взятого у донора з природженим опором СНІДу.

Як передає Бі-бі-сі, мешканець Берліна 42-річний американець, ім'я якого не називають, був хворий на лейкемію і інфікований ВІЛ більше 10 років тому. Найефективнішим засобом лікування лейкемії вважається пересадка кісткового мозку. За донора взяли людину генетично стійку до ВІЛ.

Берлінські лікарі Геро Гуттер і Томас Шнайдер оголосили, що через два роки після операції у пацієнта не спостерігається ні лейкемії, ні СНІДу. Клінічні тести крові, кісткового мозку та інших тканин показують, що пацієнт здоровий. "Більш ніж через 20 місяців після успішної операції аналізи на ВІЛ негативні", - йдеться у заяві лікарів.

Незважаючи на це, ні самі лікарі, ні дослідники, що займаються вивченням ВІЛ/СНІД, не поспішають робити остаточні висновки. "Вірус дуже підступний. Він може повернутися", - говорить лікар Г. Гуттер.

Один із провідних фахівців в галузі СНІДу лікар Ендрю Бадлі з американської клініки Майо також вважає, що потрібно провести додаткові тести, щоб пересвідчитися у тому, що пацієнт дійсно одужав. Так чи інакше, результати, представлені групою німецьких лікарів, підвищують інтерес до генетичних методів вивчення і боротьби зі СНІДом.

Досі ВІЛ залишається смертельним і невиліковним. Лікарі застосовують комбінації різних препаратів, які можуть подавити вірус. Після цього в деяких випадках аналізи навіть не виявляють наявність вірусу, але при цьому повністю він не зникає.

Приблизно одна людина з тисячі європейців і американців є носієм спадкової генетичної мутації, яка не дозволяє вірусу імунодефіциту поширюватись. Щорічно у всьому світі СНІД забирає життя близько двох мільйонів людей. За оцінками медиків, кількість інфікованих становить 33 млн. людей.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини