RU

В Ізраїлі розпущений парламент. На країну чекають четверті вибори за два роки

23.12.2020, 09:51
В Ізраїлі розпущений парламент. На країну чекають четверті вибори за два роки - Фото
Біньямін Нетаньягу (Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net)

В Ізраїлі пройдуть четверті парламентські вибори за два роки, повідомляє BBC. Основні партії, що складають уряд згоди, не змогли домовитися про бюджет.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Кнесет був розпущений автоматично опівночі з 22 на 23 грудня, оскільки не зміг прийняти бюджет у встановлений термін. Законопроєкт про надання більшого часу всупереч очікуванням був відхилений.

Лідери основних партій, що склали уряд із двома прем'єрами на ротаційній основі, звинуватили в кризі один одного.

"Я не хотів виборів, Лікуд не хотів виборів. Ми знову і знову голосували проти виборів. На жаль, Бені Ганц порушив домовленості з нами", – заявив прем'єр-міністр і лідер право-консервативної партії Лікуд Біньямін Нетаньягу.

За словами лідера центристської партії Кахоль лаван Біньяміна Ганца, Нетаньягу каже "більше брехні, ніж слів". Ганц впевнений, що Нетаньягу запустив сценарій із виборами, щоб уникнути судового процесу за корупцію. Ганц повинен був вступити на посаду прем'єра в листопаді 2021 року.

BBC зазначає, що підтримка і Кахоль лаван, і Лікуду знизилася, але у Лікуду зберігаються шанси знову стати найбільшою фракцією в парламенті.

Нові вибори до кнесету відбудуться 23 березня 2021 року.

  • На початку березня 2020 року партія Нетаньягу втретє за рік не змогла отримати більшість у Кнесеті і самостійно сформувати уряд.
  • У травні Нетаньяху і Ганц домовилися сформувати уряд з двома прем'єрами на ротаційній основі.

Денис Юдин
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини